Strona główna > Blog > Nowe mieszkanie, nowi sąsiedzi

Nowe mieszkanie, nowi sąsiedzi

Nowe mieszkanie, nowi sąsiedzi

Nowe mieszkanie czy też nowy dom, to również nowe otoczenie, w którym przyjdzie nam żyć przez następne kilka lat, albo i dłużej. Niejedna osoba, już na początku zaczyna się zastanawiać, jak to będzie? Czy otoczenie będzie przyjazne, a sąsiedzi mili? Na to nie ma wpływu, jednak warto od początku zrobić wszystko, by nawiązać pozytywną relację z sąsiadami.

Co zrobić by nowi sąsiedzi uznali nas za dobrych sąsiadów?

Porządek i spokój.

Od początku mieszkania w nowym miejscu, warto szanować sąsiadów i uwzględniać to, że chcą mieszkać w spokoju i czystości. Nie należy w miejscach, które są do dyspozycji wszystkich pozostawiać po sobie nieporządku, a jeśli coś takiego się zdarzy, warto po prostu posprzątać.

Hałas.

Szczególnie przy mieszkaniu w bloku lub miejscu, w którym za ścianą znajduje się mieszkanie czy dom sąsiada, warto uwzględniać to, że hałasując, możemy przeszkadzać innym. Czasami nie ma możliwości, by tego uniknąć, wtedy warto powiadomić o tym, że przez jakiś czas może być trochę głośniej. Oczywiście planując wszelkie hałaśliwe remonty, warto je zaplanować na czas, w którym ludziom będzie to najmniej przeszkadzać. Problemem jest gdy hałas będzie związany z uroczystością, imprezą – tutaj również należy pamiętać o tym, że cisza nocna jest bardzo wskazana.

nowi sąsiedzi

Kontakty międzyludzkie.

Od początku warto z sąsiadami żyć dobrze, aczkolwiek na zdrowych zasadach odpowiadających obu stronom. Oczywiście warto wobec sąsiadów postępować grzecznie, odnosić się z sympatią. Takie postępowanie jest niejako gwarancją, że życie z sąsiadami nie będzie problemem.

Podsumowując.

Życie w dowolnym miejscu nie jest życiem na bezludnej wyspie. Zawsze będą wokół nas ludzie i dobrze jest, jeśli życie pomiędzy nimi nie będzie dla nas i dla nich problemem. Na to jak postępują, oczywiście mamy bardzo niewielki wpływ, jednak warto pamiętać, że wiele zależy od nas. Niekiedy ich postępowanie jest efektem tego, co robimy sami, choć rzecz jasna nie jest to generalna zasada. Warto od początku starać się w swojej „małej ojczyźnie” żyć poprawnie i dobrze traktować innych. Wtedy wszystkim będzie łatwiej. Warto się o to starać.

Poradnik przeprowadzkowy
Jak przygotować swoje dzieci do przeprowadzki?

Przeprowadzka to niezwykle stresujący moment w życiu każdego człowieka. Jeśli dorosłe osoby mają z nią problem możemy sobie tylko wyobrażać jak ciężko znoszą ją dzieci. Nie oznacza to jednak, że przeprowadzka dla każdego dziecka jest tak samo stresująca, ponieważ niektóre dzieci znoszą ją z podniesioną głową. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie przygotowanie dziecka do procesu…