Strona główna > Blog > Transport jednośladów podczas przeprowadzki

Transport jednośladów podczas przeprowadzki

Transport jednośladów podczas przeprowadzki

Realizacja przeprowadzki to transport wszystkiego co znajduje się w naszym posiadaniu, do nowego miejsca zamieszkania. To oczywiście jest absolutnie logiczne. Myśląc o wszystkim, co jest do przewiezienia, najczęściej myślimy o meblach, rzeczach osobistych, sprzęcie elektronicznym i wszystkim tym, co znajduje się w mieszkaniu czy domu. Nie każdy jednak pamięta o jednym – przeprowadzka to również przewiezienie wszystkiego, co znajduje się poza domem i w garażu.

W przypadku samochodu, sprawa jest oczywista. Jeśli jest w rodzinie jest jeden, można po prostu nim pojechać, przy okazji zabierając nim szereg rzeczy – w końcu każda przestrzeń ładunkowa się liczy. Inna sytuacja jest w przypadku motorowerów, motocykli czy skuterów. Pojawiają się w wielu domach – na skuterach jeździ znaczna część młodzieży, ojcowie rodzin nierzadko posiadają również motocykl. Przewiezienie takich jednośladów staje się rzeczą, która jest do załatwienia.

Transport jednośladów podczas przeprowadzki – jak się za to zabrać?

Decydując się na transport jednośladów podczas przeprowadzki, trzeba wiedzieć, że niezbędne będzie do tego sporo miejsca. W przypadku skuterów, istnieje co prawa możliwość przewożenia ich w samochodach przeprowadzkowych, obok mebli czy innego dobytku, w przypadku motocykli już niekoniecznie. Wielkość motocykla, jego nieporęczność, a często i ciężar, jest przeszkodą. Jeśli przeprowadzka jest wykonywana przy pomocy niewielkiego samochodu, można mieć pewność, że motocykl wypełni praktycznie całą część bagażową. Z pozoru wydaje się to niemożliwe, biorąc pod uwagę jednak to, że trzeba go włożyć, zamocować, spiąć pasami, a niekiedy i ochronić, tworzy się z niego poważny ładunek.

Jak się przeprowadzać z motocyklem?

Rozwiązaniem w tej sytuacji, jest przyczepka do motocykli, którą można podczepić do samochodu przeprowadzkowego, lub też do samochodu, którym jedziemy. Istnieje możliwość wypożyczenia przyczepki na jeden motocykl, ale istnieją również przyczepki na dwa lub więcej jednośladów. Co ważne – do prowadzenia takich zestawów, nie jest potrzebne prawo jazdy innej kategorii.

Transport jednośladów podczas przeprowadzki to tematem dość trudny. Jeśli w naszym domu znajdują się takie pojazdy, warto rozważyć najlepszy sposób ich transportu.

Poradnik przeprowadzkowy
Narzędzia i materiały do przeprowadzki, które ułatwią pakowanie rzeczy

Myśląc o przeprowadzce do nowego mieszkania bądź domu, od razu nasuwa nam się pytanie: w czym ja to wszystko przeniosę? Odpowiedź jest prosta. Przyda się bowiem tak naprawdę wszystko – zaczynając od pudełek, pudeł i kartonów, a kończąc nawet po zwykłych reklamówkach. Warto jednak poznać najważniejsze zasady, które pozwolą nam na bezpieczne przeniesienie większości rzeczy, mebli…