Strona główna > Blog > Dokładne sprzątanie nowego mieszkania. Czy to ma sens?

Dokładne sprzątanie nowego mieszkania. Czy to ma sens?

sprzątanie nowego mieszkania

Dokładnie sprzątanie nowego mieszania, z pozoru wydaje się pracą co najmniej bezsensowną, szczególnie w sytuacji, gdy nowo nabyty lokal wygląda dobrze. Oczywiście jest w tym źdźbło prawy, mimo tego jednak, warto rozważyć wykonanie takich prac.Decydując się na zakup mieszkania, szczególnie takiego, które jest nabywane z rynku wtórnego, kupujemy coś, co nie zostało wyprodukowane wczoraj. W przypadku mieszkania z rynku wtórnego sytuacja jest oczywista – ktoś wcześniej korzystał z takiego miejsca i je brudził. Nie ma w tym nic dziwnego. Z reguły do sprzedaży mieszkanie jest sprzątane, jednak nigdy nie mamy pewności, jak dobrze tą prace wykonano. Sprzątanie wydaje się więc bardzo zasadne.

Sprzątanie nowego mieszkania – jakie prace powinniśmy wykonać?

W przypadku mieszkania, do którego wnosimy wszystkie swoje meble, warto wykonać następujące prace.

Gruntowne mycie podłogi.

Mycie wszystkich podłóg, bez względu na  ich rodzaj, to coś, co jest po prostu konieczne. Warto użyć do tego dobrych środków czyszczących,  po myciu podłogi, zabezpieczyć ją stosownymi preparatami.. Tak zakonserwowane będą przez długi czas cieszyć oko czystością i błyskiem. Oczywiście w chwili, gdy zamieszkamy, taką czynność jak mycie podłóg będziemy powtarzać częściej, nie można jednak zapominać, że chwila przed przeprowadzką to jedyny czas, w którym mamy dostęp do wszystkich części podłóg, więc możemy sprzątać dokładniej.

Mycie drzwi.

Drzwi to przedmioty, które dotykane są praktycznie codziennie. Oczywiście w wielu przypadkach przed sprzedażą mieszkania są myte, ale nie mamy gwarancji jak dokładnie. Bardzo często – najczęściej w przypadku drzwi o ciemnych barwach – ta czynność jest pomijana. Podobnie jak w przypadku podług, nie warto oszczędzać na preparatach do mycia. Drzwi również można zabezpieczyć, stosując na przykład spray do zabezpieczania powierzchni mebli.

Sprzątanie mieszkania

Mycie okien.

Przed wprowadzeniem się, warto pokusić się o umycie wszystkich okien. Należy pamiętać, że zawieszanie firanek, zasłon, rolet , gdy okna są brudne, jest po prostu niewskazane.

Sprzątanie nowego mieszkania – to ma sens.

Sprzątanie nowego mieszkania, przed wprowadzeniem się do niego, to mądra decyzja. Warto się na nią zdecydować. Dzięki odrobinie poświęconego czasu i odrobinie wysiłku, możemy mieć pewność, że wprowadzamy się do mieszkania, które wysprzątaliśmy sami, na swoich warunkach i środkami, które my uznajemy za dobre.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeróbki nowego mieszkania. Warto?

Wprowadzanie się do nowego mieszkania, zawsze ma związek z meblowaniem całego lokalu. Niekiedy już w chwili zakupu mieszkania okazuje się, że samo meblowanie to za mało – niezbędne są przeróbki kupionego lokalu. Czy warto decydować się na przeróbki nowego mieszkania? W zasadzie przeróbka mieszkania, które nabyliśmy jest dobrym pomysłem. O wiele lepiej zdecydować się na takie prace już na początku…