Strona główna > Blog > Czy przeprowadzka z firmą trwa krócej niż samodzielna?

Czy przeprowadzka z firmą trwa krócej niż samodzielna?

Wynajęcie firmy przeprowadzkowej, to rozwiązanie, które w opinii wielu osób znakomicie ułatwia przeprowadzkę i oczywiście nie można twierdzić, że jest inaczej. Klient, który zdecyduje się na taki krok, bez wątpienia zaoszczędzi czas, i sporą ilość wysiłku. Pytanie, czy przeprowadzka z firmą trwa krócej niż samodzielna nie jest jednak nielogiczne.

Co zrobić by przeprowadzka z firmą trwała krócej niż samodzielna?

Aby przeprowadzka z firmą była szybka i dobrze przeprowadzona, należy rzecz jasna podpisać umowę i ustalić szczegóły reklamacji zlecenia. Od ustaleń zależy bardzo wiele. Duża w tym rola klienta. To właśnie on musi udzielić wielu informacji, które będą pomocne w poprawnej realizacji zlecenia. Jakie to informacje i jak ich udzielić? Odpowiedź jest prosta.

W chwili ustalenia szczegółów zlecenia, pracownik firmy zada wiele pytań, które mają na celu uzyskanie informacji pomocnych w prawidłowej organizacji całej procedury przeprowadzki. Pytając się o ilość pięter w budynku mieszkalnym, fakt obecności windy lub jej braku, drogę dojazdową do miejsca przeprowadzki, dogodny dojazd do klatki schodowej mieszkania, ilość rzeczy do wyniesienia, oczekując odpowiedzi na wiele innych pytań, pracownik buduje sobie obraz przeprowadzki. Na końcu doskonale wie, ilu pracowników należałoby do przeprowadzki dedykować, jaki samochód podstawić i jak będzie wyglądała praca, często jest w stanie określić, jak długo będzie trwać. Oczywiście w tej sytuacji pojawi się również kosztorys – po uzyskaniu tych informacji pracownik nie do końca, ale po części może określić koszty przeprowadzki.

Jeśli klient przekaże odpowiednie informacje, można mieć pewność, że doświadczeni w przeprowadzkach pracownicy, bogatsi w wiedzę na temat miejsca i zasad danej przeprowadzki, wykonają ją dużo szybciej niż amator, który ma do czynienia z przeprowadzka po raz pierwszy.

Zachęcamy więc do uściślenia szczegółów. Jeśli otrzymamy komplet ważnych informacji, będziemy mogliprzeprowadzkę wykonać szybko i skutecznie.

Poradnik przeprowadzkowy
Wypadki przy przeprowadzkach. Jak ich uniknąć?

Przeprowadzka to czas wytężonej pracy spędzonej przy porządkowaniu, pakowaniu, przenoszeniu czy wożeniu. Pracy niewątpliwie miłej, ponieważ prowadzącej do pozytywnych efektów, jednak ryzykownej. Przeprowadzając się, należy wiedzieć, że przy pracy może dojść do wypadków. Wypadki przy przeprowadzkach zdarzają się dość rzadko i z reguły nie są bardzo groźne, trzeba jednak zwrócić uwagę na to, by ich…