Strona główna > Blog > Jak sprzedać mieszkanie lub dom

Jak sprzedać mieszkanie lub dom

Sprzedaż mieszkania lub w obecnych czasach nie jest wcale zadaniem łatwym. Na rynku można znaleźć bardzo wiele ofert i niestety każdy kupujący czeka na niespotykana okazję, by kupić mieszkanie zadbane, w dobrym stanie, odpowiedniej lokalizacji i do tego po cenie niższej niż rynkowa. Jeśli więc nie chcemy obniżać ceny, a zależy nam na szybkiej sprzedaży, powinniśmy na początku zastanowić się nad kilkoma prostymi trikami, które mogą ułatwić nam sprzedaż. Zawsze bowiem znajdą się osoby, które chcą kupić mieszkanie lub dom. Wszystko zależy więc od tego jak zaprezentujemy swoją ofertę i jak przekonamy potencjalnych nabywców, że to właśnie naszego mieszkania szukają i chcą je nabyć.

Posprzątaj i pomaluj

Przede wszystkim bezwzględnie należy zadbać o dobry wizerunek domu, czyli dokładnie w nim posprzątać. Wszyscy doskonale wiemy, że posprzątany i zadbany dom i mieszkanie prezentują się zupełnie inaczej, niż te, w których możemy potknąć się o porozrzucane zabawki czy widzimy kurz wchodząc po schodach.

Posprzątane i  świeżo pomalowane mieszkanie sprawia wrażenie, że jego mieszkańcy dbali o to miejsce i przykładali dużą wagę do jego wyglądu i atmosfery. Dlatego polecanym sposobem jest na przykład odświeżenie i pomalowanie ścian. Jest to jednak czasochłonne zajęcie i na pewno nie każdy się go podejmie. panuje bowiem przeświadczenie, że skoro i tak sprzedajemy swój dom czy mieszkanie, nie warto w nie inwestować. Prawdopodobnie bowiem będziemy musieli odnowić mieszkanie do którego się wprowadzimy, wiec szkoda zbędnego zachodu na zajmowanie się starym.

Zadbaj o wystrój

Jeśli więc kategorycznie nie chcemy malować ścian, może warto je trochę odświeżyć. Wiele farb dostępnych na rynku jest odpornych na zmywanie. Skoro ściany naszego mieszkania są pomalowane taka farbą, czemu nie przetrzeć ich czystą ściereczką i wodą. Efekt będzie piorunujący, zaoszczędzimy czasu na malowania a nowy właściciele będą mogli ewentualnie zmienić kolor ścian samodzielnie, już po przeprowadzce.

Zadbaj o wystrój

Oglądając popularne programy telewizyjne dotyczące meblowania i wystroju wnętrz bez wątpienia można się przekonać, że klika dodatkowych poduszek czy świece mogą całkowicie zmienić klimat i wygląd wnętrza. Jeśli sami nie jesteśmy ich zwolennikami i nigdy nie chcieliśmy zagracać mieszkania zbędnymi dodatkami, może warto pomyśleć o tym przed sprzedażą. Obrazek na ścianie czy szklany wazon nada sprzedawanemu mieszkaniu charakter i być może przekona potencjalnych kupujących do podjęcia ostatecznej decyzji o wyborze właśnie naszego mieszkania. Dodatkowo ładny wystrój może odciągnąć uwagę od mankamentów i  detali o których niekoniecznie chcemy od razu mówić osobom oglądającym sprzedawany lokal.

Jeśli uda ci się sprzedać mieszkanie z pewnością powinieneś odwiedzić stronę firmy Fortis przeprowadzki – https://fortis-przeprowadzki.pl/. Ponieważ możesz znaleźć na niej mnóstwo ciekawych informacji opisujących proces przeprowadzkowy.

Poradnik przeprowadzkowy
Jak nie dać się oszukać w czasie przeprowadzki?

Planowanie przeprowadzki obejmuje nie tylko kwestie organizacyjne, takie jak przegląd mienia czy gromadzenie materiałów do pakowania przedmiotów, ale również – znalezienie dobrej firmy transportowej. Wybór usługodawców jest dziś naprawdę duży i mogłoby się wydawać, że głównym kryterium będzie zaproponowana cena wykonania przeprowadzki. Niemniej istotna jest jednak wiarygodność firmy. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, by…