Strona główna > Blog > Jak mogę zmniejszyć koszt przeprowadzki?

Jak mogę zmniejszyć koszt przeprowadzki?

Wynajęcie firmy przeprowadzkowej, to krok, na który decyduje się bardzo wiele osób, chcących się przeprowadzić szybko i skutecznie. Jest to logiczne – pracownicy firmy wykonują tą pracę szybciej i lepiej. Posiadając narzędzia i materiały niezbędne do przeprowadzki oraz odpowiednią wiedzę, radzą sobie z pracą o wiele szybciej. Można powiedzieć, że wybór firmy przeprowadzkowej to nie tylko moda, ale i konieczność naszych czasów – każdy doskonale wie, że przeprowadzka zajmuje sporo czasu i wysiłku. Przeprowadzka z firmą przeprowadzkowa, to rozwiązanie w tym momencie lepsze – klient angażuje się w przeprowadzkę minimalnie lub wcale.

Nasza firma wykonuje zlecenia według określonego wcześniej cennikaKoszty przeprowadzki są różne – koszt godzinowy, koszt znoszenia i wnoszenia po schodach cięższych elementów, koszty przejazdu. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że przeprowadzka jest wydatkiem zauważalnym dla budżetu domowego i w pełni popieramy starania klientów, którzy chcą te koszty zmniejszyć.

Co klient może zrobić by zmniejszyć koszt przeprowadzki?

Możemy zasugerować jedno – im mniej pracy wykonanych przez firmę, tym mniejsze koszty przeprowadzki. Klient może zdecydować się na to, by wiele prac wykonać samodzielnie. Przykłady takich prac to:

  • pakowanie dobytku w kartony przeprowadzkowe,
  • zabezpieczanie mebli do transportu,
  • demontaż urządzeń,
  • pomoc w noszeniu lub samodzielne noszenie po schodach,
  • rozkręcanie mebli.

Zachęcamy do analizy jakie prace można wykonać samodzielnie. Wbrew pozorom z reguły udaje się wykonać bardzo dużo, dlatego i koszty przeprowadzki mogą być odpowiednio mniejsze.

Zachęcamy do kontaktu i ustalenia szczegółów. Podpowiemy co zrobić, by koszt przeprowadzki był jak najmniejszy, choć musimy poinformować, że będzie to związane z koniecznością wykonana przez klienta określonych prac.

Poradnik przeprowadzkowy
Transport mebli między miastami, czyli jak zorganizować bezpieczny przewóz

Wśród największych wyzwań, które towarzyszą każdej przeprowadzce jest oczywiście przetransportowanie swojego dobytku (a przynajmniej znacznej jego części) do nowego mieszkania. Okazuje się, że najtrudniej będą mieli Ci, którzy decydują się na transport mebli – te zazwyczaj nie są lekkie, a dodatkowo zajmują często sporo przestrzeni. Z racji swoich zazwyczaj nieporęcznych rozmiarów i dużej wagi, znoszenie…