Strona główna > Blog > Transport sprzętu elektronicznego i AGD

Transport sprzętu elektronicznego i AGD

Przeprowadzka do innego domu nierozerwalnie wiąże się z przewozem sprzętu elektronicznego. W Internecie krąży wiele pytań i wskazówek jak przewozić takie urządzenia, jednak warto w jednym miejscu znaleźć odpowiednie wytyczne. Oto skompensowana wiedza o tym, jak poprawnie przewieźć swoje sprzęty elektroniczne, tak by uniknąć ich uszkodzenia.

Transport lodówki

Lodówka przed jakimkolwiek transportem powinna być wyłączona z prądu na kilka godzin przed „wyjazdem”. Wszystkie „ruchome” części powinny być z niej wyjęte – dotyczy to głównie pojemników, szklanych, metalowych czy plastikowych półek. Przed przejazdem dobrze także zakleić drzwi lodówki taśmą klejącą, by nie otworzyły się podczas transportu. Lodówkę trzeba wcześniej odmrozić i wysuszyć – tak by woda nie dostała się do jej wewnętrznych mechanizmów. Urządzenie przy znoszeniu powinno być umieszczone drzwiami do przodu. Większość zaleceń specjalistów dotyczy przewożenia lodówki w pionie. To zdecydowanie najlepszy sposób na transport tego sprzętu. Jednak często zdarza się tak, że po prostu nie ma możliwości przewozu lodówki w ten sposób (z powodu dużej jej wysokości). W takim wypadku można wyjątkowo przewieźć urządzenie w poziomie, jednak powinno ono być położone stroną tłoczną sprężarki do góry. Ponadto po jej odstawieniu na miejsce, dla bezpieczeństwa, nie powinno się jej włączać przez najbliższą dobę.

Transport pralki

Przed przewozem pralki należy spuścić z węży i kabli pozostałą ilość wody. Pralka także powinna być transportowana w pionie. W tym przypadku jest to dużo prostsze, bowiem przeciętna pralka nie przekracza wysokości powyżej 70 cm. Nawet w przypadku braku auta z tak dużym bagażnikiem, wielu naszych znajomych posiada samochód „kombi”, który pomieści niektóre rodzaje pralek. Jeśli jednak jest to niemożliwe, pralka przewożona w poziomie powinna być położona „na boku”. Urządzenie ładowane od przodu powinno być położone na boku, tak by zasobnik proszku znajdował się jak najbliżej podłoża. Pralki ładowane od góry na bok, po którym znajduje się strona łożyska strony biernej. Zdecydowanie nie można przewozić pralki na tylnej jej ścianie (by nie uszkodzić kabli, zakrętów itp.). Producenci informują, że w razie transportu pralki w ujemnych temperaturach, urządzenie można włączyć dopiero po około 8 godzinach.

Transport telewizora

Przewóz telewizora

Także w tym przypadku sprzęt (szczególnie telewizory o dużych przekątnych) powinien być transportowany w pionie. Producenci chcą w ten sposób uniknąć uszkodzenia matrycy, która jest podatna na pęknięcia podczas transportu. Ponadto nawet przewóz telewizora w kartonowym opakowaniu powinien być odpowiednio zabezpieczony. Opakowanie takie nie jest uodpornione na pogodę, dlatego w razie deszczu nie powinniśmy zostawiać telewizora w kartonie na zewnątrz. W samochodzie urządzenie powinno być zabezpieczone pasami lub gumowymi linami.

Transport sprzętu elektronicznego samolotem

Osoby, które przeprowadzają się za ocean lub po prostu wolą skorzystać z transportu dobytku drogą powietrzną, bez obaw mogą spakować także sprzęt elektroniczny. W takim wypadku jednak muszą pamiętać o kilku zasadach. Podczas pakowania zrezygnować należy z urządzeń, które posiadają akumulatory z płynnym elektrolitem –  chyba, że posiadają one specjalne zabezpieczenia przed rozlaniem się owego elektrolitu. Do walizki można bez obaw włożyć laptopy, aparaty czy suszarki, jednak nie mogą one być włączone do bagażu rejestrowanego.  Podczas startu i lądowania samolotu żadne urządzeni elektrycznie nie powinno być włączone.

Każdy sprzęt przed transportem można dodatkowo owinąć folią. Warto także zabezpieczyć pojazd nawet zwykłym kocem – tak by zarówno urządzenia, jak i auto, nie uszkodziły się w trakcie przewozu.

Poradnik przeprowadzkowy
Prawidłowa sukcesja w firmie przeprowadzkowej

Sukcesja jest najbardziej newralgicznym momentem w historii każdego rodzinnego przedsiębiorstwa przeprowadzkowego, dlatego warto by miała zaplanowany i przemyślany charakter. Prawidłowa sukcesja w firmie przeprowadzkowej powinna składać się z czterech faz: – inicjacji – czyli wprowadzenia sukcesorów do biznesu przeprowadzkowego i obserwowania ich zachowań, jest to okres w którym przyszli następcy zapoznają się z przedsiębiorstwem przeprowadzkowym, należy dołożyć wszelkich…