Strona główna > Blog > Przeprowadzka. Jak zabezpieczyć rzeczy w kartonach?

Przeprowadzka. Jak zabezpieczyć rzeczy w kartonach?

Przeprowadzka zawsze zaczyna się od wielkiego pakowania wszystkiego, co jest do przewiezienia do nowego miejsca zamieszkania. Oczywiście w przypadku dużych rzeczy może być co najwyżej mowa o zabezpieczaniu, inaczej jest w przypadku rzeczy niewielkich. Tutaj trzeba poświęcić chwilę czasu na ich spakowanie. Spakowane łatwiej i szybciej przenosić i transportować.

Pakowanie drobnych rzeczy w zasadzie można skrócić do dwóch opcji – pakowania w kartony oraz w worki. W przypadku worków sprawa jest prosta – trafiają do nich w większości przypadków rzeczy miękkie, nie narażone na żadne nieprzewidziane uszkodzenia. Oczywiście istotne jest, by pakować rzeczy w worki mocne, worki, które nie rozedrą się przy pierwszej okazji, dlatego nie warto inwestować na przykład w worki do śmieci.

W przypadku pakowania w kartony, problem jest o wiele większy. Nie można rzeczy po prostu włożyć w przypadkowy sposób do kartonów –trzeba je odpowiednio zabezpieczyć.

W jakim celu zabezpieczamy rzeczy w kartonach?

W przypadku rzeczy przewożonych w kartonach, zabezpieczenie niezbędne jest z jednego powodu – konieczne jest by rzeczy nie uległy zniszczeniu. Warto zabezpieczać rzeczy nie tylko wtedy gdy są kruche, szklane. Nie tylko wtedy gdy istnieje ryzyko ich pogięcia. Zabezpieczać należy każdą rzecz z osobna, chociażby dlatego by nie porysowały się o siebie, by w trakcie transportu nie uderzały o siebie.

Jak zabezpieczać rzeczy w kartonach?

Rodzaj zabezpieczenia jest zależny od wielu czynników, z których szczególnie ważnym jest rodzaj materiału, z których wykonano dane rzeczy. Rzeczy szklane, kruche i łatwe do zniszczenia należy zabezpieczać szczególnie dobrze. Wskazane jest użycie do tego różnego rodzaju materiałów, które uniemożliwią przemieszanie się ładunku wewnątrz kartonów. Istotne jest to by przewożone rzeczy zabezpieczyć również z góry i z dołu, czyli stworzyć coś, co będzie swego rodzaju monolitem. Wtedy można mieć gwarancje, że nic się nie stłucze, nic się nie pokruszy.

W przypadku rzeczy mniej narażonych na zniszczenie, o wiele istotniejsze jest to, by zmieścić ich w kartonach jak najwięcej, nie trzeba przywiązywać aż takiej wagi do rozgraniczania przedmiotów od siebie. Można je oddzielić cienkim materiałem i ciasno ulokować, pamiętając o jednym – podobnie jak w przypadku rzeczy szklanych, warto zadbać o to, by przewożone rzeczy nie obijały się o siebie i nie przemieszczały po kartonie.

Odpowiednie zabezpieczenie rzeczy dotrą na miejsce w całości. Warto się o to starać, pamiętając, że w wielu przypadkach nawet zniszczenie jednej z nich może przyczynić się do niszczeń a kolejnych, a to z kolei prowadzić do niemałych strat finansowych.

Poradnik przeprowadzkowy
Jak uniknąć bałaganu przy przeprowadzce?

Przeprowadzka zawsze wiąże się z koniecznością opróżnienia swojego byłego mieszkania czy domu iprzeniesienia wszystkich rzeczy do nowego miejsca zamieszkania. Nierzadko wiąże się to ze sporym chaosem, w przypadku wielu osób, chaos przy przeprowadzce to zbyt mało powiedziane. Powstaje bałagan, który nawet w takich okolicznościach nie powinien powstawać. Jak sobie poradzić z bałaganem przy przeprowadzce? Bałagan…