Strona główna > Blog > Przeprowadzka. Jak zabezpieczyć rzeczy w kartonach?

Przeprowadzka. Jak zabezpieczyć rzeczy w kartonach?

Przeprowadzka zawsze zaczyna się od wielkiego pakowania wszystkiego, co jest do przewiezienia do nowego miejsca zamieszkania. Oczywiście w przypadku dużych rzeczy może być co najwyżej mowa o zabezpieczaniu, inaczej jest w przypadku rzeczy niewielkich. Tutaj trzeba poświęcić chwilę czasu na ich spakowanie. Spakowane łatwiej i szybciej przenosić i transportować.

Pakowanie drobnych rzeczy w zasadzie można skrócić do dwóch opcji – pakowania w kartony oraz w worki. W przypadku worków sprawa jest prosta – trafiają do nich w większości przypadków rzeczy miękkie, nie narażone na żadne nieprzewidziane uszkodzenia. Oczywiście istotne jest, by pakować rzeczy w worki mocne, worki, które nie rozedrą się przy pierwszej okazji, dlatego nie warto inwestować na przykład w worki do śmieci.

W przypadku pakowania w kartony, problem jest o wiele większy. Nie można rzeczy po prostu włożyć w przypadkowy sposób do kartonów –trzeba je odpowiednio zabezpieczyć.

W jakim celu zabezpieczamy rzeczy w kartonach?

W przypadku rzeczy przewożonych w kartonach, zabezpieczenie niezbędne jest z jednego powodu – konieczne jest by rzeczy nie uległy zniszczeniu. Warto zabezpieczać rzeczy nie tylko wtedy gdy są kruche, szklane. Nie tylko wtedy gdy istnieje ryzyko ich pogięcia. Zabezpieczać należy każdą rzecz z osobna, chociażby dlatego by nie porysowały się o siebie, by w trakcie transportu nie uderzały o siebie.

Jak zabezpieczać rzeczy w kartonach?

Rodzaj zabezpieczenia jest zależny od wielu czynników, z których szczególnie ważnym jest rodzaj materiału, z których wykonano dane rzeczy. Rzeczy szklane, kruche i łatwe do zniszczenia należy zabezpieczać szczególnie dobrze. Wskazane jest użycie do tego różnego rodzaju materiałów, które uniemożliwią przemieszanie się ładunku wewnątrz kartonów. Istotne jest to by przewożone rzeczy zabezpieczyć również z góry i z dołu, czyli stworzyć coś, co będzie swego rodzaju monolitem. Wtedy można mieć gwarancje, że nic się nie stłucze, nic się nie pokruszy.

W przypadku rzeczy mniej narażonych na zniszczenie, o wiele istotniejsze jest to, by zmieścić ich w kartonach jak najwięcej, nie trzeba przywiązywać aż takiej wagi do rozgraniczania przedmiotów od siebie. Można je oddzielić cienkim materiałem i ciasno ulokować, pamiętając o jednym – podobnie jak w przypadku rzeczy szklanych, warto zadbać o to, by przewożone rzeczy nie obijały się o siebie i nie przemieszczały po kartonie.

Odpowiednie zabezpieczenie rzeczy dotrą na miejsce w całości. Warto się o to starać, pamiętając, że w wielu przypadkach nawet zniszczenie jednej z nich może przyczynić się do niszczeń a kolejnych, a to z kolei prowadzić do niemałych strat finansowych.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka domu – kilka cennych wskazówek

Jeśli w najbliższym czasie planujesz przeprowadzkę domu warto abyś zdał sobie sprawę ze specyfiki tego przedsięwzięcia. Przeprowadzka domu jest zazwyczaj dużo większym przedsięwzięciem niż przeprowadzka mieszkania, więc aby ją sprawnie zrealizować należy odpowiednio zaplanować i przygotować cały proces przeprowadzki. Należy również pamiętać, że w domu mamy dużo więcej pomieszczeń niż Np., w mieszkaniu, ponieważ oprócz…