Strona główna > Blog > Tabor samochodowy firmy przeprowadzkowej. Czy jest istotny?

Tabor samochodowy firmy przeprowadzkowej. Czy jest istotny?

Tabor samochodowy firmy przeprowadzkowej

Decydując się na przeprowadzkę w wykonaniu firmy przeprowadzkowej, często wybieramy jedną spośród wielu, której zajmują się świadczeniem takich usług. To oczywiście najzupełniej normalne – decydujmy się na firmę najlepszą. Kryteria wyboru są oczywiście różne.

Cena usługi – najczęstszym kryterium wyboru firmy przeprowadzkowej.

Najczęstszym kryterium wyboru, jest cena usługi. Czasami wybór jest oczywisty – wybieramy firmę najtańszą, czasami analizujemy czy określony zakres usług za określoną cenę, to dobre i opłacalne połączenie. Bez względu na cenę, wybieramy firmę dość rzadko. Rzadko również decydujemy się na wybór określonej firmy analizując tak zwane nietypowe kryteria.

Tabor samochodowy – jedne z pomijalnych kryteriów podczas wyboru firmy przeprowadzkowej.

Jednym z takich pomijanych kryteriów, jest sprawa taboru samochodowego. W większości przypadków, nie zwracamy na to uwagi, uznając, że to firmie powinno zależeć na realizacji zlecenia, a narzędzia czy pojazdy do tego celu użyte są po prostu nieistotne. Nic bardziej błędnego. Samochody są bardzo istotne i klient, któremu zależy na tym, by przeprowadzka przebiegła sprawnie, powinien wiedzieć jaki samochód będzie użytkowany przy jego przeprowadzce.

Pomijając fakt sprawności taboru, za który oczywiście odpowiada firma, a pośrednio kierowca, warto wiedzieć, że wybór auta jest ważny również z innych powodów. Jednym z ważniejszych jest wielkość auta – w przypadku dużej przeprowadzki, może oznaczać przewóz wszystkiego za jednym razem, lub dwa kursy, a więc o wiele wyższą cenę.

firmy przeprowadzkowej

Podsumowując.

Decyzja o wyborze firmy przeprowadzkowej powinna być decyzją, która ma swoje podstawy. Najważniejsza jest oczywiście cena i nie ma się co temu dziwić, jeśli jednak nasza przeprowadzka jest większa, nietypowa, konieczny będzie transport rzeczy, których ilość powoduje, że prosty bus czy mała ciężarówka nie wystarczą, warto zainteresować się taborem firmy. To istotne i wpływające na koszty przeprowadzki, więc nawet jeśli oferta firmy będzie świetna, a tabor nieodpowiedni, trzeba po prostu zrezygnować z takiej firmy. Samochód to tylko narzędzie, które z pozoru nie ma znaczenia – w przypadku przeprowadzki można szybko się przekonać, jak błędne to twierdzenie.

Poradnik przeprowadzkowy
Błędy przy przeprowadzce

Decyzja o przeprowadzce wykonywanej we własnym zakresie to początek krótszego lub dłuższego okresu wytężonej pracy. Oczywiście można sobie z taką przeprowadzką poradzić, warto jednak wiedzieć, że w jej trakcie mogą pojawić się błędy. Jakie i jak ich unikać? Jakie błędy przy przeprowadzce popełniamy najczęściej: Brak zaplanowania prac. Przeprowadzka to wiele prac, do wykonania w dość krótkim czasie. Osoba dobrze zorganizowana i…