Strona główna > Blog > Łódź w czołówce europejskich miast przyjaznych rozwojowi nowoczesnych technologii

Łódź w czołówce europejskich miast przyjaznych rozwojowi nowoczesnych technologii

Bardzo niepozorna Łódź jest od pewnego czasu absolutnym liderem europejskim jeśli chodzi o przyjazność dla rozwoju nowoczesnych technologii. Są to różnego rodzaju rozwiązania, które przede wszystkim mają sprzyjać innowacyjności gospodarki, jej szybkiemu rozwojowi, ale także wpływają oczywiście na rozwój samej Łodzi, która dzięki temu może przyciągać do siebie przedstawicieli firm z branży IT, którzy być może w przyszłości zaczną otwierać swoje oddziały firm właśnie u nas. Co takiego się stało, że Łódź trafiła do tak elitarnego grona i to dosłownie na sam szczyt?

Unikatowy komputer w skali światowej

Wszystko za sprawą niezwykle nowoczesnego komputera, który został zamontowany w łódzkim BioNanoParku. Super komputer o nazwie ARUZ ma niezwykłą moc obliczeniową i jest najszybszym sprzętem na terenie całej Europy Środkowej, a jednocześnie jest to także jeden z najlepszych istniejących dzisiaj komputerów w skali całego świata. ARUZ jest skrótem od Analizatora Rzeczywistych Układów Złożonych. Celem jego istnienia jest realizowanie specjalistycznych badań naukowych dla wielu rodzajówprzemysłu, przede wszystkim dla kosmetycznego, chemicznego, obronnego oraz farmaceutycznego. Komputer będzie wspierał także inżynierię materiałową. Sprzęt znalazł się w specjalnie przystosowanym do niego budynku, a nad całym projektem pracował zespół najlepszych 20 specjalistów. Naukowcy mogą teraz wykonywać symulacje bardzo skomplikowanych reakcji chemicznych poprzez odtwarzanie przepływu różnorodnych cząstek.

Łódź posiada nowoczesne centrum badawczo-wdrożeniowe

Warto dodać przy okazji, że wspomniany już łódzki BioNanoPark, w którym mieści się nowy superkomputer, jest tak naprawdę najnowocześniejszych centrum badawczo-wdrożeniowym dla biznesu na terenie całego naszego regionu. Laboratorium może pochwalić się niezwykle nowoczesnym wyposażeniem, zespołami najlepszych naukowców na świecie oraz ogromnymi możliwościami, które stawiają nas na czele nie tylko Europy Środkowej, ale tak naprawdę całego świata. W budynku funkcjonuje laboratorium biotechnologii przemysłowej, a także bardzo nowoczesne laboratorium biofizyki molekularnej i nanostrukturalnej.

Poradnik przeprowadzkowy
Jak bezpiecznie przewozić rzeczy z przeprowadzki?

Transport jest nieodłącznym elementem każdej przeprowadzki. Bez względu na to czy jest daleki czy bliski, bez względu na rodzaj samochodu, trzeba pamiętać o tym, że musi być bezpieczny dla kierującego i dla innych użytkowników drogi i zgodny z obowiązującym prawem. Jak transportować mądrze i zgodnie z przepisami? Transport zgodnie z przepisami to z pozoru prosta…