Strona główna > Blog > Przeprowadzka, a wyrzucenie wielkogabarytowych mebli

Przeprowadzka, a wyrzucenie wielkogabarytowych mebli

Przeprowadzka

Przeprowadzka do nowego miejsca zamieszkania, nie zawsze wiąże się z wywożeniem wszystkiego, co posiadamy. Czasami konieczne jest zostawienie niektórych mebli czy elementów wyposażenia mieszkania. Powody są różne – fakt istnienia takich samych mebli w kupionym lokalu, chęć nabycia innych. Bez względu na powody pozostawienia rzeczy, pojawia się problem. Nowy właściciel lokalu nie musi ich chcieć. Co zrobić w tej sytuacji?

Odpowiadając na to pytanie, warto rozpocząć od jednego – rzeczy wielkogabarytowe, to rzeczy których nie można tak po prostu wyrzucić na śmietnik, nie można na osiedlu mieszkaniowym wystawić ich pod śmietnik, nie można również spalić, tym bardziej zakopać.

Przeprowadzka – co zrobić wielkogabarytowymi meblami?

Wyrzucić.

Wyrzucić takie rzeczy można tylko zgodnie z procedurą – albo przekazać je firmie recyklingowej, albo poczekać, aż uprawniona firma odbierze je od nas za darmo. W pierwszym przypadku, warto pamiętać – najczęściej firma recyklingowa przyjmuje takie rzeczy za darmo, problemem może być tylko dowiezienie ich w odpowiednie miejsce – firm recyklingowych jest bowiem dość niewiele. W drugim, trzeba liczyć się z jednym. odbiór jest bezpłatny, jednak jest przeważnie  przewidziany w dość odległych terminach czasowych. Z reguły odpady wielkogabarytowe odbiera się raz na 3 miesiące, wiec jeśli data wyprowadzki nie będzie zbieżna z tą datą, może powstać problem – odpady wielkogabarytowe pozostaną.

wyrzucenie wielkogabarytowych mebli

Przeznaczyć do innych celów.

Odpady wielkogabarytowe można oczywiście przeznaczyć do innych celów – sprzedaż, oddać za darmo, przekazać domom dziecka, ośrodkom dla bezdomnych – bez względu na to jaka decyzje podejmiemy, warto decydować się na legalne pozbycie się takich odpadów. Warto pamiętać – jako śmieci po prostu zanieczyszczają środowisko. Jako rzeczy przekazane do utylizacji lub zagospodarowane w inny sposób, nie są odpadem. Mogą być jeszcze użytecznym produktem, lub na ich bazie, może powstać inny produkt.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka za pracą

Przeprowadzka to decyzja podyktowana wieloma trudnymi powodami. Bez wątpienia jednym z popularniejszych jest przeprowadzka za pracą. Migracja w miejsca, gdzie o prace jest po prostu łatwiej. Czy przeprowadzka za pracą ma sens? Bez wątpienia przeprowadzka za praca ma swoje logiczne uzasadnienie. Decyzja o takiej przeprowadzce jest zawsze trudna – wyprowadzamy się, tak naprawdę z miejsca, które lubimy,…