Strona główna > Blog > Przeprowadzka, a wyrzucenie wielkogabarytowych mebli

Przeprowadzka, a wyrzucenie wielkogabarytowych mebli

Przeprowadzka

Przeprowadzka do nowego miejsca zamieszkania, nie zawsze wiąże się z wywożeniem wszystkiego, co posiadamy. Czasami konieczne jest zostawienie niektórych mebli czy elementów wyposażenia mieszkania. Powody są różne – fakt istnienia takich samych mebli w kupionym lokalu, chęć nabycia innych. Bez względu na powody pozostawienia rzeczy, pojawia się problem. Nowy właściciel lokalu nie musi ich chcieć. Co zrobić w tej sytuacji?

Odpowiadając na to pytanie, warto rozpocząć od jednego – rzeczy wielkogabarytowe, to rzeczy których nie można tak po prostu wyrzucić na śmietnik, nie można na osiedlu mieszkaniowym wystawić ich pod śmietnik, nie można również spalić, tym bardziej zakopać.

Przeprowadzka – co zrobić wielkogabarytowymi meblami?

Wyrzucić.

Wyrzucić takie rzeczy można tylko zgodnie z procedurą – albo przekazać je firmie recyklingowej, albo poczekać, aż uprawniona firma odbierze je od nas za darmo. W pierwszym przypadku, warto pamiętać – najczęściej firma recyklingowa przyjmuje takie rzeczy za darmo, problemem może być tylko dowiezienie ich w odpowiednie miejsce – firm recyklingowych jest bowiem dość niewiele. W drugim, trzeba liczyć się z jednym. odbiór jest bezpłatny, jednak jest przeważnie  przewidziany w dość odległych terminach czasowych. Z reguły odpady wielkogabarytowe odbiera się raz na 3 miesiące, wiec jeśli data wyprowadzki nie będzie zbieżna z tą datą, może powstać problem – odpady wielkogabarytowe pozostaną.

wyrzucenie wielkogabarytowych mebli

Przeznaczyć do innych celów.

Odpady wielkogabarytowe można oczywiście przeznaczyć do innych celów – sprzedaż, oddać za darmo, przekazać domom dziecka, ośrodkom dla bezdomnych – bez względu na to jaka decyzje podejmiemy, warto decydować się na legalne pozbycie się takich odpadów. Warto pamiętać – jako śmieci po prostu zanieczyszczają środowisko. Jako rzeczy przekazane do utylizacji lub zagospodarowane w inny sposób, nie są odpadem. Mogą być jeszcze użytecznym produktem, lub na ich bazie, może powstać inny produkt.

Poradnik przeprowadzkowy
Logistyka w sektorze usług przeprowadzkowych

Artykuł odnośnie wykorzystania logistyki w sektorze usług przeprowadzkowych powinien przeczytać każdy kto chce by jego przedsiębiorstwo było zarządzane w sposób efektywny dzięki patrzeniu przez pryzmat całości oraz skracaniu łańcucha dostaw. Początek logistyki w sektorze usług przeprowadzkowych. Logistyką usług przeprowadzkowych zaczęto się interesować pod koniec XX wieku, przyczyną rozwoju logistyki w tej dziedzinie był gwałtowny rozwój sektora, często wyprzedzający…