Strona główna > Blog > Narzędzia i materiały do przeprowadzki, które ułatwią pakowanie rzeczy

Narzędzia i materiały do przeprowadzki, które ułatwią pakowanie rzeczy

Myśląc o przeprowadzce do nowego mieszkania bądź domu, od razu nasuwa nam się pytanie: w czym ja to wszystko przeniosę? Odpowiedź jest prosta. Przyda się bowiem tak naprawdę wszystko – zaczynając od pudełek, pudeł i kartonów, a kończąc nawet po zwykłych reklamówkach. Warto jednak poznać najważniejsze zasady, które pozwolą nam na bezpieczne przeniesienie większości rzeczy, mebli i pudełek. Jakie narzędzia i materiały czy inne pomoce przydadzą nam się podczas przeprowadzki?

Skrzynie, pudła i pudełka

Do przeprowadzki przyda się jak największa ilość wszelkiego rodzaju skrzynek i pudełek. Najlepiej by były wykonane z plastiku lub drewna, które nie rozpadną się w momencie ich uniesienia. Jeśli ktoś takich nie posiada, może skorzystać z ofert firmy przeprowadzkowych, które często dysponują możliwością wynajęcia takich skrzynek. Nie warto przecież od samego początku „zagracać” nowego mieszkania czy domu niepotrzebnymi pudełkami. Oczywiście wcześniej należy przemyśleć potrzebny rozmiar oraz wielkość – do pakowania drobnych rzeczy wystarczą nawet te najmniejsze. Zasada jest jedna: nie mieszajmy w jednej skrzynce lub pudełku różnych przedmiotów, np. książek z porcelaną. Zaoszczędzi to nasz czas i zabezpieczy przedmioty przed ich potencjalnym uszkodzeniem.

Narzędzia i materiały do przeprowadzki to takżewszelkie produkty do pakowania. Oprócz pudełek i skrzynek warto zaopatrzyć się np. w papier do owijania kruchych, szklanychprzedmiotów czy folię bąbelkową. Z pewnością przydadzą się także taśmy klejące, które pozwolą na szczelne zamknięcie pudełek tekturowych czy też zabezpieczenie ich przed przemieszczaniem się w samochodzie. Potrzebne będą takżenp. czarne markery, którymi należy podpisać każde zapakowane pudełko. Wszystkie te elementy można kupić w sklepach papierniczych bądź supermarketach.

Pasy do noszenia mebli

Profesjonalne narzędzia do przeprowadzki

Oprócz materiałów potrzebnych do pakowania rzeczy, warto pomyśleć o specjalistycznych narzędziach, które ułatwią nam ich przenoszenie. Doskonale nadadzą się do tegopasy i szelki zabezpieczająceprzedmioty przed ich osunięciem się. Pozwolą one na uniesienie naprawdę sporych mebli, takich jak np. szafy czy fotele. Technika wykorzystywania pasów polega głównie na odciążeniu rąk w procesie transportowym. Dzięki temu osoba niosąca przedmiot podnosi go całym ciężarem swojego ciała, nie nadwyrężając pojedynczych jego partii.Dużą zaletą korzystania z takichpasów jest automatyczne przyjęcie pionowej postawy ciała osoby niosącej mebel. Niestety, inwestycja w to narzędzie może okazać się dość spora – ceny pasów przeprowadzkowych można kupić dopiero od około 150 zł – choć za te profesjonale można wydać nawet ok. 900 zł. Jeśli ktoś nie chce ponosić takich kosztów może skorzystać z usług firmy przeprowadzkowej, wynajmując od niej specjalne pasy lub szelki. Warto wspomnieć, że istnieje także innowacyjna wersja tego narzędzia, a ściślej mówiącsą to pasy „Dolly”, które należy założyć na ramiona – dzięki temu dużo łatwiej przyjąć odpowiednią pozycję ciała, a powstanie kontuzji jest jeszcze mniej prawdopodobne.

Przysługa rodzi przyjaciół

By dzień zmiany mieszkania przebiegł sprawnie i bezstresowo, warto pamiętać także o innych aspektach niż narzędzia i materiały do przeprowadzki. Chyba najważniejszą sprawą staje się zorganizowanie „pomocy przeprowadzkowej” w formie wsparcia społecznego. Przyjaciele i rodzina mogą okazać się ratunkiem podczas rozpakowywania, pakowania czy przenoszenia. Ponadto, w chwilach kryzysu wesprą nas psychicznie i potwierdzą, że nasza decyzja jest słuszna.

Warto jednak zaznaczyć, że zawsze niezawodnym wyborem okaże się wybór firmy przeprowadzkowej. Choć rozwiązanie to może wydawać się kosztowe, tak naprawdę pozwoli ono na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Samodzielnie pakując rzeczy istnieje większe prawdopodobieństwo uszkodzenia przedmiotów, ich całkowitej utraty, zapłacenie innym za pomoc (chociażby zapewnienie posiłku czy wody) czy po prostu poświęcenie własnego czasu, który można inaczej spożytkować. Dodatkowo mamy pewność, że specjaliści posiadają wszystkie potrzebne narzędzia i materiały do przeprowadzki. Zatrudnienie do pomocy firmy przeprowadzkowej to także zadbanie o inny, ważny aspekt – zmniejszenie naszego stresu. Oddając sprawy w ręce profesjonalistów, nie trzeba obawiać się o stan naszych mebli, przedmiotów czy innych ulubionych rzeczy.

Poradnik przeprowadzkowy
Czy przeprowadzka za pracą zawsze ma sens?

Przeprowadzka za pracą, to krok, na który w ostatnich latach zdecydowało się sporo osób. Wiele tysięcy Polaków zdecydowało się na wyprowadzkę za granicę, inni zdecydowali się na migrację w obrębie kraju. Wielu z nich dziś powtarza – nie był to dobry wybór. Jeśli w naszym życiu praca staje się problemem, jeśli jej znalezienie jest cudem,…