Strona główna > Blog > Kolejna edycja programu „Zielone Podwórka” rusza w Łodzi

Kolejna edycja programu „Zielone Podwórka” rusza w Łodzi

Od pewnego czasu Łódź bardzo dynamicznie się zmienia. Po pierwsze spada nam stopniowo w mieście bezrobocie, ponieważ bliskość ogromnego węzła autostradowego sprawia, że powstaje pod Łodzią mnóstwo powierzchni magazynowych, w których zatrudnienie znajdują między innymi mieszkańcy naszego miasta. Według danych z roku 2015 to właśnie Łódź jest dzisiaj liderem jeśli chodzi o wynajem powierzchni magazynowych na tle całego kraju, a w tym roku skończyć ma się wiele kolejnych inwestycji, które na pewno przyniosą nam następne miejsca pracy. Łódź jednak zmienia się także wizualnie, nareszcie na dobre. Lata nieudolnych rządów w tym mieście doprowadziły do degradacji wizerunku, ale ogromne środki unijne od kilku lat pracują i sprawiają, że miasto pięknieje nam w oczach. Jednym z programów odnowy wizerunku Łodzi są tzw. „Zielone Podwórka”. Właśnie rusza szósta edycja tego programu.

Podwórko w Łódzkiej Manufakturze

Rewitalizacja podwórek przy kamienicach

Cieszący się bardzo dużym powodzeniem program „Zielone Podwórka” ma przede wszystkim na celu wspierać odnowę tych podwórek, które znajdują się w wewnętrznej przestrzeni łódzkich kamienic. Doskonale wiemy jak wygląda rzeczywistość. Choć rewitalizuje się dzisiaj w Łodzi wiele kamienic, to jednak wystarczy tylko przejść przez ich bramę, aby zetknąć się ze smutną rzeczywistością wszędobylskiego brudu i betonu. Dzieci nie mają się gdzie bawić, a i dorośli nie bardzo mają gdzie spędzić kilka wolnych chwil na świeżym powietrzu, co ogólnie w centrum miasta jest dość trudne. Program wspiera nie tylko kamienice będące we władaniu samego miasta, ale także spółdzielni, które posiadają prawo własności do dysponowania daną nieruchomością.

Wnioski do końca kwietnia

Program działa niejako na zasadzie konkursu. W tym roku do końca kwietnia można zgłaszać kamienice, przy których mają zostać zrewitalizowane przestrzenie publiczne. W ramach programu ma pojawić się zieleń oraz nowoczesna architektura miejska. Łódź może sfinansować maksymalnie 75% wartości takiej inwestycji, a kwota nie może być wyższa niż 35 tysięcy złotych. Środki można przeznaczyć oczywiście także na budowę chodników czy placów zabaw dla dzieci.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka do Australii. Jak ją zorganizować?

Australia to miejsce, które każdemu kojarzy się z kangurami, pięknymi krajobrazami i eukaliptusami. Wiele osób jednak poza zwiedzeniem tego kontynentu chciałoby tam nawet zamieszkać – jednak chcąc zrealizować swoje marzenia należy dopełnić wszelkich formalności związanych z przeprowadzką. Wiza przepustką do życia w Australii Wiza do Australii, czyli pisemne zezwolenie do przebywania na terenie tego kraju, nie jest…