Strona główna > Blog > Przeprowadzka. Szybko, znaczy niedokładnie.

Przeprowadzka. Szybko, znaczy niedokładnie.

Przeprowadzka. Szybko, znaczy niedokładnie

Przeprowadzka z mieszkania czy domu, to szczęśliwe chwile. Każdy, albo prawie każdy, kto się przeprowadza, robi to z jednego powodu – chce sobie i swojej rodzinie zmienić życie na lepsze. Zrozumiałe jest w tej sytuacji, że każdemu zależy, by przeprowadzić się jak najszybciej. Czy warto przeprowadzać się szybko? W zasadzie tak, nie należy zapominać jednak, że szybko często oznacza niedokładnie.

Szybka przeprowadzka często oznacza niedokładną przeprowadzkę.

Pośpiech przy przeprowadzce jest wskazany i to z wielu powodów. Podstawowy jest związany z jednym – szybko wykonana przeprowadzka trwa krótko. W wielu przypadkach skrócenie czasu przeprowadzki powoduje, iż jej koszty stają się mniejsze. Pośpiech przy przeprowadzce ma wiec wiele dobrych stron, ma jednak również złe.

Spiesząc się przy przeprowadzce, można popełnić kilka błędów, które może nie spowodują wielkich problemów, ale z pewnością niedogodności, których warto unikać.

Jakie kłopoty może przysporzyć szybka przeprowadzka?

Nie załatwienie wszystkiego w terminie i zgodnie z procedurami.

Spiesząc się przy przeprowadzce, możemy zapomnieć o wielu istotnych sprawach. Warto pamiętać, że może to spowodować nieprzewidziane trudności a nawet kary i nie chodzi tutaj wyłącznie o sprawy administracyjne. Bez względu na to więc jak mało czasu mamy na wykonanie przeprowadzki, warto wykonać ją dobrze.

Przeprowadzka

Zbyt szybkie pakowanie.

Zbyt szybkie, niedokładne pakowanie może spowodować chaos przy rozpakowywaniu wszystkiego w nowym miejscu. Warto pamiętać o jednym – pakowanie trzeba przeprowadzać dokładnie i z rozmysłem. Dobrze przeprowadzone pakowanie to połowa sukcesu – gwarantuje, ze rzeczy nie zniszczą się w trakcie transportu, a jednocześnie, ze w trakcie rozpakowywania obejdzie się bez kłopotliwego szukania określonych rzeczy po wszystkich kartonach.

Błędy w zabezpieczaniu rzeczy do transportu.

Poza pakowaniem, dużo błędów można popełnić w zabezpieczaniu rzeczy do transportu. Nie warto żałować materiałów ochronnych chroniących meblem sprzęt AGD i inne rzeczy. Owszem – takie materiały kosztują i naturalnym jest chęć zaoszczędzenia, należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że ewentualne zniszczenie przewożonych rzeczy będzie stratą większą. Zawsze więc warto dokładnie zabezpieczać majątek przygotowany do przewiezienia.

Przeprowadzka  trwa – każdemu zależy by trwała mniej. Starając się o to, warto zapamiętać stara maksymę – spiesz się powoli. Dzięki temu można mieć pewność, że przeprowadzka potrwa odpowiednio krótko, ale będzie wykonana tak, by nie mówić później, że pojawiły się w niej błędy.

Poradnik przeprowadzkowy
Mieszkanie z kredytem – czy warto je kupować?

Przeprowadzka z mieszkania, które zostało kupione na kredyt, bardzo często uznawana jest za niemożliwą. Do pewnego czasu tak rzeczywiście było – bank uniemożliwiał lub znakomicie utrudniał tego rodzaju operacje, zmuszając dla przykładu, do ponoszenia opłat z tytułu wcześniejszej spłaty kredytu i nierzadko uniemożliwiając zawarcie aktu notarialnego sprzedaży mieszkania. Dziś jest inaczej. Sprzedaż mieszkania, które zostało kupione na…