Strona główna > Blog > Wypadki przy przeprowadzkach. Jak ich uniknąć?

Wypadki przy przeprowadzkach. Jak ich uniknąć?

Przeprowadzka to czas wytężonej pracy spędzonej przy porządkowaniu, pakowaniu, przenoszeniu czy wożeniu. Pracy niewątpliwie miłej, ponieważ prowadzącej do pozytywnych efektów, jednak ryzykownej. Przeprowadzając się, należy wiedzieć, że przy pracy może dojść do wypadków.

Wypadki przy przeprowadzkach zdarzają się dość rzadko i z reguły nie są bardzo groźne, trzeba jednak zwrócić uwagę na to, by ich było jak najmniej. W tym celu każdą czynność przy przeprowadzce należy wykonywać z ostrożnością i rozmysłem. Które fragmenty przeprowadzki są szczególnie ryzykowne? W zasadzie trzeba liczyć się z tym, że w każdej chwili może się coś wydarzyć, ale przede wszystkim trzeba uważać przy następujących czynnościach:

Pakowanie

Pakowanie wydawać się może lekką i bezpieczną pracą, przy której nic nie może się stać. Nie można jednak zapominać, że w jego trakcie może dojść do skaleczeń i stłuczeń. Zdarza się to nie tylko wtedy, gdy pakowana rzecz ulegnie stłuczeniu. Należy pamiętać, że pakowanie wiąże się z koniecznością przenoszenia rzeczy ostrych, rzeczy, przez które niezwykle łatwo się skaleczyć i przede wszystkim na takie sytuacje należy uważać.

Rozkręcanie mebli i demontaż sprzętu

Do drobnych wypadków może dojść w sytuacji demontowania sprzętu AGD i rozkręcania mebli. Warto zwrócić uwagę na to, by przy tej pracy się nie skaleczyć, nie poranić, nie złamać palca. Wbrew pozorom to jest bardzo realne.

Przenoszenie rzeczy

Przenoszenie rzeczy to najbardziej ryzykowana część przeprowadzki. Warto tu zwrócić uwagę na ryzyko kontuzji wynikających z nie dochowania ostrożności przy noszeniu, oraz kontuzji całkiem nieprzewidzianych. Kontuzje nieprzewidziane, to choćby uszkodzenie kręgosłupa, wynikające z nieodpowiedniego podnoszenia rzeczy, kontuzje związane z wypadkami, to wszelkie stłuczenia, zwichnięcia, czy złamania, które mogą powstać w sytuacji, gdy przenoszona rzecz wypadnie nam z rąk.

Wypadki przy przeprowadzkach – można ich uniknąć!

Podchodząc do przeprowadzki z rozmysłem, bez problemu uda się wykonać tą pracę, bez skaleczeń, stłuczeń i innych wypadków. Trzeba na to zwrócić uwagę, gdyż ewentualne kontuzje, nie staną się tylko problemem zdrowotnym, ale mogą spowodować problem z kontynuacją przeprowadzki. Jeśli właśnie tak się stanie, jeśli zdarzy się wypadek, nie można bagatelizować zaistniałej sytuacji. Jeśli ulegniemy wypadkowi, warto skontaktować się z lekarzem, a jeśli trzeba to i nawet poddać się leczeniu. Przeprowadzka w tej sytuacji powinna być mało istotnym problemem. Można w takiej sytuacji zdać się na przykład na firmę przeprowadzkową, można przełożyć przeprowadzkę do czasu wyleczenia, choć na takie rozwiązanie muszą zgodzić się dwie strony – my i osoba kupująca nasz lokal.

Przy przeprowadzce, zawsze należy mieć przy sobie apteczkę z podstawowymi lekami i materiałami opatrunkowymi. Z pozoru jest niepotrzebna, ale mając świadomość ryzyka wypadku, nie można sobie pozwolić na jej nie posiadanie.

Poradnik przeprowadzkowy
Wprowadzanie się. Porady

Przeprowadzka zawsze wiąże się z urządzaniem się w nowym miejscu zamieszkania. Ta z pozoru banalnie prosta czynność, często okazuje się rzeczą dość skomplikowaną. Szybko można się o tym przekonać, gdy staniemy w nowym domu czy mieszkaniu, a obok nas będzie szereg rzeczy, które trzeba poukładać. Jak to wszystko zrobić?Odpowiadając na to pytanie, warto zacząć od tego, że o…