Strona główna > Blog > Warszawa a tanie przeprowadzki. Jak zorganizować transport?

Warszawa a tanie przeprowadzki. Jak zorganizować transport?

Przeprowadzka do Warszawy to niejednokrotnie marzenie wielu ludzi, chcących żyć w dużym, tętniącym życiem mieście. Czasem przeprowadzka do Warszawy jest także koniecznością np. ze względu na dostanie się na wymarzone studia, czy z uwagi na nową pracę. Po chwili stajemy jednak przed nie małym zmartwieniem, gdyż przeprowadzki do dużych miast najczęściej są kojarzone z dużym wydatkiem. Czy zatem możliwa jest tania przeprowadzka do Warszawy? Jak zminimalizować jej koszty?

Na cenę całego procesu przeprowadzki składa się wiele czynników. Wśród nich, jedne z ważniejszych czyli ilość rzeczy do przewiezienia, ich ciężar i rodzaj. Przy odrobinie wysiłku możemy jednak ograniczyć koszty przeprowadzki.

Minimalizacja kosztów przeprowadzki

Zasada w tym przypadku jest prosta – im więcej rzeczy chcemy przewieść do nowego mieszkania, tym koszty przeprowadzki będą wyższe. Warto zatem dokładnie przyjrzeć się nagromadzonym przez lata rzeczom i dokonać ich gruntownej selekcji. Skupmy się w pierwszej kolejności na przedmiotach najważniejszych, z którymi nie będziemy w stanie się rozstać, a więc być może komputer lub inny istotny sprzęt elektroniczny, nasze pamiątki rodzinne, garderoba i inne najpotrzebniejsze dla nas przedmioty.

Transport mebli

Na tym etapie warto się zastanowić także nad przedmiotami wielkogabarytowymi jak np. meble. Jeśli Twoje nowe warszawskie mieszkanie jest już umeblowane, nie musisz się martwić transportem mebli, chyba, że do niektórych z nich jesteś bardzo przywiązana/y. Pamiętaj, że ograniczenie ilości mebli przeznaczonych do przewiezienia może istotnie wpłynąć na koszt Twojej przeprowadzki.

Jeśli jednak decydujesz się na przewiezienie większości lub nawet wszystkich mebli z Twojego mieszkania, nie musisz się martwić ich pakowaniem, załadunkiem, transportem i wnoszeniem – te wszystkie czynności zrobi za Ciebie firma przeprowadzkowa.

Selekcja przedmiotów zbędnych

Jeżeli wszystkie najpotrzebniejsze przedmioty zostały wytypowane, to czas aby zastanowić się nad pozostałymi rzeczami. Wśród nich znajdziesz z pewnością dużą część takich, które w rzeczywistości nie są Ci potrzebne. Okres przeprowadzkowy, to świetny czas, aby pozbyć się nadmiaru rzeczy, wyrzucić niepotrzebny, nagromadzony przez lata balast. Robiąc przeprowadzkowe porządki zastanów się chwilę nad każdym przedmiotem i pomyśl czy używałaś/łeś go w ciągu ostatniego roku, czy był Ci potrzebny. Z pomocą tej metody selekcji szybko może się okazać, że wiele rzeczy, które zalegały w Twoich szafkach jest Ci po prostu zbędna.

Przeprowadzki do Warszawy, czy do innych dużych miast nie muszą być drogie. Po za oczywistym kosztem mieszkania (które w Warszawie nie należą do najtańszych) musisz się zmierzyć z kosztami logistycznymi. Te jednak nie muszą być duże, jeśli odpowiednio zaplanujesz swoją przeprowadzkę. Profesjonalne firmy przeprowadzkowe takie jak Fortis-Przeprowadzki, przygotują Ci indywidualną, sprecyzowaną wedle Twoich potrzeb wycenę. Tania przeprowadzka do Warszawy jest zatem zupełnie możliwa.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka na kredyt

Przeprowadzka na kredyt, to pojęcie, które jeszcze kilka lat temu było dość dziwne, a nawet nielogiczne. Nikt bowiem, z tych, którzy planowali przeprowadzkę, nie był zmuszony do tego, by kredytować koszty tej pracy, tylko po prostu płacił firmie przeprowadzkowej tą sumę, jaką musiał lub – jeśli nie chciał lub nie mógł zapłacić, przeprowadzkę organizował we…