Strona główna > Blog > Tanie przeprowadzki, to przeprowadzki nieubezpieczone?

Tanie przeprowadzki, to przeprowadzki nieubezpieczone?

Tanie przeprowadzki

Tanie przeprowadzki. Każdy, kogo czeka taki czas jak przeprowadzka, oczywiście chce, by to marzenie stało się faktem. Oczywiście prowadzi do tego wiele dróg , a najtańszą jest przeprowadzka samodzielna, niekiedy jednak nie jest możliwa.Praca zawodowa, inne obowiązki – w przypadku przeprowadzki, wiele rzeczy może stanąć na przeszkodzie i sprawić że nie będziemy mogli przeprowadzać się samodzielnie. Wskazana w tym momencie stanie się przeprowadzka z firmą przeprowadzkową. Wybór najtańszej będzie istotnym celem.

Jak wybrać firmę przeprowadzkową?

Wybierając firmę przeprowadzkową, bardzo często odkrywamy, że jest ich multum. W niewielkich miastach powiatowych dziać potrafi kilka, w dużych miastach nawet kilkaset. Wybór ogromny – co zrobić, by wybrać dobrze?

Kryteria wyboru firmy przeprowadzkowej są różne, nie należy jednak zapominać, że cena jest jednym z najistotniejszych. Decydując się na firmę przeprowadzkową, szybciej zdecydujemy się na bardzo tanią, niż na bardzo drogą. W tym może kryć się pewne ryzyko.

Tanie przeprowadzki – jakie firmy je oferują?

Firma, która oferuje swoje usługi bardzo tanio, tak samo chce zarabiać jak firma droga, żeby więc osiągnąć taki poziom cen, musi z pewnych kosztów rezygnować. Jednym z takich koszów jest dodatkowe ubezpieczenie ładunku. OC przewoźnika oczywiście musi posiadać, ale zdarza się, że rezygnuje z dobrowolnych ubezpieczeń.

Tania przeprowadzka

W przypadku, gdy z ładunkiem nic się nie dzieje, oczywiście to nie ma znaczenia, gorzej jednak jeśli ładunek ulegnie zniszczeniu. Odszkodowanie w tym momencie również może się pojawić, ale nie w każdej sytuacji i nie zawsze w odpowiedniej wysokości.

Warto sprawdzić ubezpieczenie firmy przeprowadzkowej.

Wybierając firmę przeprowadzkową, należy mieć tego świadomość. Oczywiście trzeba sobie powiedzieć wprost – nie zawsze trzeba rezygnować z firm oferujących tanie przeprowadzki, ale wybierając tą jedyną i najlepszą, po prostu sprawdzić, czy firma posiada wszelkie stosowne ubezpieczenia. Jeśli tak jest, cena przeprowadzki będzie miła niespodzianką. Jeśli jednak tak nie jest – sens przeprowadzki z daną firmą warto po prostu przemyśleć, a przede wszystkim zastanowić się, dlaczego oferowana cena jest taka a nie inna.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka domu – kilka cennych wskazówek

Jeśli w najbliższym czasie planujesz przeprowadzkę domu warto abyś zdał sobie sprawę ze specyfiki tego przedsięwzięcia. Przeprowadzka domu jest zazwyczaj dużo większym przedsięwzięciem niż przeprowadzka mieszkania, więc aby ją sprawnie zrealizować należy odpowiednio zaplanować i przygotować cały proces przeprowadzki. Należy również pamiętać, że w domu mamy dużo więcej pomieszczeń niż Np., w mieszkaniu, ponieważ oprócz…