Strona główna > Blog > Tania przeprowadzka – jak ją zrealizować?

Tania przeprowadzka – jak ją zrealizować?

Jeśli w najbliższym czasie planujesz zmianę dotychczasowego miejsca zamieszkania z pewnością zastanawiasz się w jaki sposób możesz obniżyć koszty swojej przeprowadzki. Bez wątpienia najprostszym sposobem jest wynajęcie najtańszej firmy przeprowadzkowej.

Niestety rozwiązanie to nie jest najlepszym wyborem, ponieważ tanie firmy przeprowadzkowe oferują na równi z niską ceną, niską jakość świadczonych usług. Ponadto przedsiębiorstwa tego typu bardzo często wykorzystują nieuczciwe praktyki polegające na podnoszeniu ceny przeprowadzki lub operowaniu kwotami netto. Dlatego szukając oszczędności podczas przeprowadzki warto być bardziej kreatywnym.

Krótsza przeprowadzka oznacza tańszą przeprowadzkę

Szukając sposobu na zrealizowanie taniej przeprowadzki warto zdać sobie sprawę z faktu, iż zdecydowana większość firm przeprowadzkowych wycenia swoje usługi w oparciu o stawkę godzinową, oznacza to, że jeśli uda nam się przyspieszyć przeprowadzkę, to zapłacimy za nią mniej. Oto klika najprostszych sposobów, które pozwolą nam znacznie zredukować czas przeprowadzki a w konsekwencji jej koszty:

  • Samodzielne spakowanie kartonów – pakowanie przedmiotów do kartonów jest czynnością bardzo czasochłonną. Mało która zmieniająca miejsce zamieszkania osoba zdaje sobie sprawę z faktu, iż czynność ta trwa nawet do kilku razy dłużej niż samo przewiezienie kartonów. Warto wiec rozważyć samodzielne spakowanie, nie tylko ze względu na oszczędności cenowe, lecz również z powodu łatwiejszego odnalezienia się w gąszczu zapakowanych pudeł.
  • Zapewnienie możliwie najdogodniejszego podjazdu dla samochodu przeprowadzkowego – im bliżej klatki schodowej uda się podjechać pracownikom firmy przeprowadzkowej, tym szybciej wykonają oni usługę przeprowadzki. Dobrym sposobem na zarezerwowanie dogodnego podjazdu jest wcześniejsze zastawienie go własnym samochodem osobowy. Jeśli jednak nie mamy własnego środka transportu, to jeszcze nic straconego, ponieważ zawsze możemy poprosić o pomoc zaprzyjaźnionego sąsiada.
  • Czytelne opisanie kartonów– bez wątpienia czytelne opisanie kartonów może nie tylko zmniejszyć koszty przeprowadzki lecz również ułatwić pracę ekipie przeprowadzkowej.
  •  Przygotowanie mebli do przeprowadzki– chcąc samodzielnie przygotować meble do transportu warto wyposażyć się w folię ochronną stretch, folię bąbelkową oraz koce. Ponadto należy pamiętać o konieczności wymontowania z zabezpieczanych mebli półek oraz innych ruchomych elementów.

Sprzedaż nieużywanych przedmiotów to dodatkowy zastrzyk gotówki podczas przeprowadzki

Sposobem, na tańszą przeprowadzkę jest również sprzedaż nieuważnych przedmiotów. Przeprowadzka to idealny czas do refleksji oraz podzielenia swoich rzeczy na te które potrzebujemy oraz na te które potrzebne nam już raczej nie będą. Należy pamiętać, że moment w którym wszystkie nasze przedmioty zostaną wyjęte nie powtórzy się prędko.

Ponadto pozbycie się nieużywanych przedmiotów nie oznacza wyrzucenia ich na śmietnik. Często jesteśmy w posiadaniu czegoś niezwykle wartościowego i nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Warto więc wystawić swoje przedmioty na popularnych platformach aukcyjnych. Jeśli nie wiemy ile są warte możemy zawsze rozpocząć aukcje od 1zł i czekać na najkorzystniejszą ofertę.

Oto lista przedmiotów których sprzedaż powinniśmy rozważyć w pierwszej kolejności:

  • Płyty CD – mimo, iż na pierwszy rzut oka może nam się wydawać, że w dzisiejszych czasach kolekcja oryginalnych krążków jest nic niewarta. To w rzeczywistości istnieje duża grupa osób oferujących horrendalne sumy pieniędzy za płyty ulubionego wokalisty lub zespołu.
  • Ubrania – przeglądając swoje ubrania warto zastosować kryterium jeśli w czymś nie chodziłem od ponad roku trzeba się tego pozbyć.
  • Zabawki– dzieci bardzo szybko wyrastają z zabawek odkładając je na półkę. Często są to prawie nowe rzadko używane przedmioty które można oddać robiąc wielką przyjemność innemu dziecku.
  • Meble pod wymiar – są nie tylko ciężkie i nieustawne lecz również przysparzają olbrzymiego kłopotu ekipie przeprowadzkowej. Ponadto ich zamontowanie w nowym miejscu zamieszkania jest często niezwykle kosztowne. Dlatego warto odsprzedać meble pod wymiar nowym właścicielom mieszkania. Spowoduje to nie tylko dodatkowy zastrzyk gotówki lecz również zmniejszenie kosztów przeprowadzki, ponieważ mniejsza liczba rzeczy do przewiezienia to tańsza przeprowadzka.

Tania przeprowadzka nie musi oznaczać nieprofesjonalnej przeprowadzki

Jak widać tania przeprowadzka, nie zawsze musi wiązać się z wyborem mało profesjonalnej firmy. Można być bardziej kreatywnym, skorzystać z kilku praktycznych porad, powierzyć przeprowadzkę profesjonalistom i jednocześnie nie zapłacić za nią horrendalnej sumy pieniędzy.

Poradnik przeprowadzkowy
Tydzień na aklimatyzację po przeprowadzce

Przeprowadzając się do nowego miejsca zamieszkania, nierzadko zastanawiamy się jak to będzie. Pierwsze dni są tymi, po których możemy już cokolwiek na ten temat powiedzieć. Czasami są to entuzjastyczne opinie o nowy miejscu, przeplatane zdaniami, iż gdybyśmy wiedzieli, że w danym miejscu jest tak fajnie, przeprowadzka nastąpiłaby wiele lat temu, czasem wręcz przeciwnie. Warto zapamiętać jednak,…