Strona główna > Blog > Szybkie przeprowadzki. Jak je realizować?

Szybkie przeprowadzki. Jak je realizować?

Przeprowadzka z reguły jest działaniem przemyślanym i zaplanowanym od początku do końca. Tak się dzieje, gdy świadomość przeprowadzki nie pojawia się na chwilę, przed koniecznością jej wykonania. Niekiedy jednak konieczność wykonania przeprowadzki pojawia się nagle, a czas na wyprowadzenie się nie jest długi. Jak sobie poradzić w tej sytuacji?

O czym musimy pamiętać podczas realizacji szybkiej przeprowadzki?

Jeśli wiadomość o konieczności wyprowadzenia się spadnie na nas nagle, trzeba pamiętać o jednym –przeprowadzkę trzeba wykonać, a czasu nie będzie wiele. Warto więc zabrać się do pracy natychmiast.

Plan przeprowadzki

Jeśli przeprowadzka ma odbyć się w krótkim czasie, niezbędny jest plan przeprowadzki. To bardzo ważne z jednego powodu – w zalewie prac można o czymś zapomnieć. Dobrze przygotowany plan to bardzo istotna sprawa.

Co należy zabrac?

Taka sytuacja to doskonała okazja do tego, by rzeczy niepotrzebnych po prostu się pozbyć. W przypadku odzieży, warto zastosować prostą zasadę – jeśli jakaś rzecz nie była noszona przez 3 lata, po prostu nie będzie noszona nigdy. Taką odzież warto po prostu wyrzucić. Należy również spojrzeć na inne składniki majątku i wyrzucić to, co rzeczywiście będzie zbędne. Wszystkie rzeczy, które na pewno będą potrzebne oczywiście należy przeznaczyć do zabrania.

Kartony i worki

Jak najszybciej należy zdobyć opakowania, w których uda się przetransportować rzeczy. Warto zainwestować w dobre worki i profesjonalnie kartony przeprowadzkowe. Oczywiście można zdecydować się na dowolne kartony, jednak należy zastanowić się, czy takie działanie ma sens. Przypadkowe kartony to problem z pakowaniem i przenoszeniem, wiele z nich bowiem nie posiada żadnych uchwytów do przenoszenia. Należy wspomnieć również o tym, że konstrukcja dna kartonów przeprowadzkowych jest lepsza niż kartonów, które przewidziane były do innych celów.

Pakowanie

Pakowaniu należy poświęcić bardzo wiele uwagi. Bez względu na to jaki termin nas goni, trzeba spakować wszystko dokładnie, zawracając uwagę na zabezpieczenie rzeczy wewnątrz kartonów. To bardzo istotne, by dowieźć dobytek w całości, szczególnie ważne w przypadku rzeczy bardziej narażonych na uszkodzenie.

Transport podczas przeprowadzki

Żadna przeprowadzka nie uda się, bez transportu. Bez względu na to, czy będzie to przeprowadzka z firmą przeprowadzkową, czy też będzie to przeprowadzka samodzielna, sprawy transportu warto ustalić jak najwcześniej, by mieć pewność, ze samochód w danym terminie będzie do dyspozycji.

Sprawy prawne

Należy pamiętać, że przeprowadzka to również sprawy prawne. Lista spraw do załatwienia powinna zaczynać się od wypowiedzenia umów, zawartych na dane starego adresu lub powiadomienia firm i instytucji, z którymi mamy zawarte umowy, o takim fakcie. Nie można również zapominać o tym, by powiadomić odpowiednie urzędy.

Pomoc podczas przeprowadzki

Żadna przeprowadzka nie uda się, jeśli nie będziemy mieli pomocników. Bez względu na formę przeprowadzki, trzeba zdecydować, do którego momentu możemy działać samodzielnie, a gdzie na pewno będą potrzebni ludzie i mieć pewność, że w wyznaczonym terminie rzeczywiście będą.

Szybka przeprowadzka to działanie według planu.

Jeśli przeprowadzka ma się odbyć bardzo szybko, oczywiście nie warto tracić czasu, tylko działać. Działając konkretnie, najlepiej według planu, uda się przeprowadzić nawet w kilka dni, choć bez wątpienia będzie to związane z ogromem pracy do wykonania.

Poradnik przeprowadzkowy
Błędy przy przeprowadzce

Decyzja o przeprowadzce wykonywanej we własnym zakresie to początek krótszego lub dłuższego okresu wytężonej pracy. Oczywiście można sobie z taką przeprowadzką poradzić, warto jednak wiedzieć, że w jej trakcie mogą pojawić się błędy. Jakie i jak ich unikać? Jakie błędy przy przeprowadzce popełniamy najczęściej: Brak zaplanowania prac. Przeprowadzka to wiele prac, do wykonania w dość krótkim czasie. Osoba dobrze zorganizowana i…