Strona główna > Blog > Samodzielna przeprowadzka – jak sobie ją ułatwić?

Samodzielna przeprowadzka – jak sobie ją ułatwić?

Samodzielna przeprowadzka – jak sobie ją ułatwić?

Samodzielna przeprowadzka to ogrom prac do wykonania. Wie o tym każdy, kto w ten sposób się przeprowadzał, przekona się o tym ten, kogo taka przeprowadzka czeka. Jak sobie ja ułatwić? Wiele jest możliwości. Warto poznać niektóre z nich.

Samodzielna przeprowadzka – jak się do niej przygotować?

Odpowiedni plan przeprowadzki.

Żeby przeprowadzka wypadła zgodnie z planem, musimy ten plan posiadać. Wiele osób zastanawia się – w jakim celu? Odpowiedź jest prosta. Dlatego, by bez żadnego problemu przebrnąć przez multum prac i spraw do załatwienia, co dla przeprowadzki jest charakterystyczne i o niczym nie zapomnieć. Sporządzenie takiego planu to tylko kilkanaście minut pisania – pozwoli nam on oszczędzić o wiele więcejCzas, niekiedy pieniądze a na pewno sporo niepotrzebnego stresu.

Posiadanie odpowiednich narzędzi.

Przeprowadzka nie składa się tylko z pakowania dobytku do pudeł, noszenia rzeczy i pakowania ich do samochodu. Można, a nawet trzeba w jej trakcie sporo rzeczy odkręcić, odpiąć, rozebrać, wymontować. Bez odpowiednich narzędzi będzie to niemożliwe. Na pewno więc do przeprowadzki potrzebne są takie rzeczy jak śrubokręty, klucze płaskie, szczypce uniwersalne i kilka innych narzędzi. Niekiedy przydaje się wkrętarka, czy też proste … obcęgi. Nie ma w zasadzie przeprowadzki, przy której takie narzędzia nie są potrzebne. Warto mieć tego świadomość.

Samodzielna przeprowadzka

Pomoc innych.

Nigdy nie przeprowadzimy się bez pomocy innych osób, planując przeprowadzkę należy więc wziąć pod uwagę to, że pomoc będzie nam potrzebna. Oczywiście wiele prac uda się wykonać samodzielnie, jednak z pewnością nie wszystkie. Nie ma mowy o noszeniu mebli bez pomocy drugiej osoby, nie ma mowy o pakowaniu rzeczy do samochodu dostawczego, bez pomocy innych. Warto mieć tego świadomość i zorganizować pomoc innych. Oczywiście bardzo istotne jest to, by stawili się w miejscu, w określonym terminie. Jeśli tak się nie stanie, przeprowadzka przedłuży się w czasie, lub nie dojdzie do skutku.

Pozytywne nastawienie.

Do samodzielnej przeprowadzki trzeba się dobrze przygotować, ale również pozytywnie nastawić. Dzięki temu będzie można przeżyć ją łatwiej i spokojniej.

Przeprowadzka to nie jest poważny problem, choć nieodpowiednio działając, można ją sobie skomplikować. Warto więc działać tak, by było inaczej – odpowiednio zaplanowana przeprowadzka to połowa sukcesu – resztę trzeba wykonać samemu. Ułatwianie sobie tej pracy jest jak najbardziej wskazane. Dzięki temu przeprowadzka trwa krócej i jest mniej kłopotliwa.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka. Szybko, znaczy niedokładnie.

Przeprowadzka z mieszkania czy domu, to szczęśliwe chwile. Każdy, albo prawie każdy, kto się przeprowadza, robi to z jednego powodu – chce sobie i swojej rodzinie zmienić życie na lepsze. Zrozumiałe jest w tej sytuacji, że każdemu zależy, by przeprowadzić się jak najszybciej. Czy warto przeprowadzać się szybko? W zasadzie tak, nie należy zapominać jednak, że…