Strona główna > Blog > Jak rozkręcić narożnik, wersalkę lub inny mebel?

Jak rozkręcić narożnik, wersalkę lub inny mebel?

Przeprowadzka zawsze jest związana z koniecznością przetransportowania dużych części wyposażenia mieszkania. Najtrudniejsze do przewiezienia są rzecz jasna meble choć istnieje bardzo wiele innych rzeczy, których przewiezienie będzie dość skomplikowane. Bez względu na to jakiego rodzaju meble są do przewiezienia, zawsze są za ciężkie i zawsze są nieporęczne. Czy można coś z tym zrobić? Rzecz jasna tak. Można je rozebrać na części. Nie zawsze istnieje taka opcja, ale zdarza się to coraz częściej.

Rozbieranie mebli jest bardzo fajnym sposobem ułatwiania sobie pracy przy przeprowadzce. Należy pamiętać, że każdy mebel, który da się rozebrać to o wiele mniejszy ciężar przy przenoszeniu. Istotne jest to przede wszystkim przy znoszeniu i wnoszeniu ich po schodach. Oczywiście może się zdarzyć, że mebel w elementach będzie wymagał wielokrotnego schodzenia i wchodzenia po schodach, wielokrotnego noszenia poszczególnych jego elementów, ale jest to rozwiązanie dość logiczne. Idealne, gdy przy przeprowadzce bierze udział kilka osób.

Jak rozkręcić meble i inne elementy?

Rozkręcenie mebli i innych ciężkich przedmiotów znajdujących się w lokalu mieszkalnym jest możliwe tylko i wyłącznie wtedy gdy fizycznie istnieje taka możliwość. Nie warto rozkuwać kołków, którymi połączone są meble, należy skoncentrować się na połączeniach śrubowych.

Skręcane meble to dzisiaj praktycznie standard, więc z powodzeniem można rozkręcić większość mebli z dzisiejszych lat. Bez względu na to czy chodzi o tapczan, czy też o meblościankę, rozkręcenie jest działaniem, które warto rozważyć. Zawsze pomaga z uwagi na zmniejszenie wagi danej rzeczy, pomaga również z uwagi na to, ze rzecz zyska mniejsze gabaryty. O wiele łatwiej znieść szafę w częściach niż w całości, podobna sytuacja jest z innymi meblami.

Meble trzeba skręcić

Rozkręcając meble, należy pamiętać, że trzeba je powtórnie skręcić. Warto wiedzieć, że to nie musi być takie oczywiste jak może wydawać się przy rozkręcaniu. Śrubki różnej długości, nietypowe połączenia – po przewiezieniu rozkręconych mebli na miejsce, złożenie może okazać się niemałym problemem. Aby tak nie było, należy po prostu zdecydować się na kilka notatek, określających co i jak zostało rozebrane. Oczywiście trzeba również zwrócić uwagę na to, by wszelkie śrubki i elementy danego mebla były w jednym miejscu, przygotowanie kilku woreczków lub kartoników z oznaczeniem – elementy tapczanu, szafy itd. – jest jak najbardziej pomocne.

Podsumowując

Rozkręcenie mebli przed transportem jest często bardzo fajnym rozwiązaniem. Oczywiście nie zawsze jest taka potrzeba – jeśli wyniesienie i wniesienie mebli jest proste, nie warto dodawać sobie pracy. Trzeba wiedzieć jednak, że taka opcja istnieje i w razie konieczności po prostu z niej skorzystać.

Poradnik przeprowadzkowy
Jak zamówić przeprowadzkę?

Firma Fortis przeprowadzki oferuje dwie możliwości zamówienia usługi przeprowadzkowej. Pierwszą z nich jest zaproszenie przedstawiciela handlowego firmy do domu na tak zwaną wycenę przeprowadzki. Podczas wyceny przedstawiciel handlowy firmy dokonuje spisu wszystkich przedmiotów i podaje orientacyjną cenę za wykonanie usługi. Jest to niewątpliwie dobre rozwiązanie ponieważ klient zmieniający miejsce zamieszkania wie ile jego przeprowadzka będzie…