Strona główna > Blog > Przeprowadzka w obrębie osiedla. Czy doliczana jest opłata za przewóz?

Przeprowadzka w obrębie osiedla. Czy doliczana jest opłata za przewóz?

Przeprowadzka w obrębie osiedla mieszkaniowego i jego najbliższych okolic, to rozwiązanie, które z pozoru wydaje się nielogiczne. Oczywiście tak to może wyglądać, ale nie zawsze tak jest. Wielu klientów podejmuje takie wyzwanie. Powody są różne i naprawdę bardzo zrozumiałe.

Powody mogą być wielorakie – chęć zmiany mieszkania na mniejsze lub większe, na położone wyżej lub niżej, w lepszym miejscu osiedla. Bez względu na powód przeprowadzki, jeśli takie zlecenie otrzymujemy od klienta, oczywiście podejmujemy się jego wykonania i realizujemy przeprowadzkę zgodnie z ustaleniami.

Koszty realizacji przeprowadzki w obrębie osiedla zależne są od wielu czynników. Oczywiście wszystko jest również związane od ustaleń z klientem. To on decyduje co mamy przy przeprowadzce wykonać i ma wpływ na je koszt. Możemy zająć się nie tylko przewozem rzeczy, ale również wszystkim, co zleci nam klient.

Bez względu na ustalenia, koszty są jasno określone. Nasz cennik jest jawny, nie ukrywamy niczego, choć wyjątkowych, nietypowych sytuacjach uzgadniamy cenę poza cennikiem. Oczywiście trzeba sobie powiedzieć wprost – koszty można określić z pewnym marginesem błędu, nie ma bowiem do końca gwarancji, jak długo zajmie przeprowadzka, a rozliczanie za czas trwania przeprowadzki jest jednym z kosztów.

Jeśli chodzi o transport, faktem jest, że każda firma przeprowadzkowa pobiera opłaty związane z przewozem i nasza również to czyni. Najczęstszą opcją jest stawka za kilometr przejazdu – stawka ta w zależności od firmy może być różna. To rozwiązanie bardzo sensowne, klient płaci bowiem za to, co rzeczywiście zostało wykonane i już w chwili podpisania umowy doskonale wie, ile ma za transport zapłacić, oczywiście pod warunkiem, że zna odległość, którą pokona samochód.

W przypadku transportu w obrębie osiedla, nie można do końca ocenić kosztów transportu. Osiedle mieszkaniowe może składać się z kilku bloków, może również tworzyć niewielkie, rozległe miasteczko, więc do pokonania może być kilkaset metrów, jak i kilka kilometrów.

Z reguły przewóz w obrębie osiedla jest na tyle krótki, że nie ma sensu doliczać symbolicznych w takiej sytuacji kosztów przeowzu, aczkolwiek nie można powiedzieć, że taka sytuacja pojawia się zawsze.

Podsumowując i uściślając odpowiedź na pytanie – jeśli odległość pomiędzy lokalami będzie niewielka, oczywiście przewiezienie odbędzie się bez kosztów, jednak zdarzyć się może, że odległość będzie większa i koszty się pojawią, zawsze jednak w takiej sytuacji będą to koszty minimalne, w niewielkim stopniu wpływające na koszt przeprowadzki.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka, a wyrzucenie wielkogabarytowych mebli

Przeprowadzka do nowego miejsca zamieszkania, nie zawsze wiąże się z wywożeniem wszystkiego, co posiadamy. Czasami konieczne jest zostawienie niektórych mebli czy elementów wyposażenia mieszkania. Powody są różne – fakt istnienia takich samych mebli w kupionym lokalu, chęć nabycia innych. Bez względu na powody pozostawienia rzeczy, pojawia się problem. Nowy właściciel lokalu nie musi ich chcieć. Co…