Strona główna > Blog > Przeprowadzka dużego domu. Uda się jednym transportem?

Przeprowadzka dużego domu. Uda się jednym transportem?

Przeprowadzka dużego domu to sytuacja, która nie zdarza się bardzo często, ale nie jest marginalna. Z pozoru to taka sama przeprowadzka jak przeprowadzka mieszkania czy mniejszego domu i po części jest to zdanie całkowicie prawdziwe. W jednym i drugim przypadku koniecznie jest wyniesienie z miejsca zamieszkania wszystkiego, co wcześniej zostało spakowanie się do przeprowadzki. Na tym jednak podobieństwa takich przeprowadzek się kończą.

Dlaczego przeprowadzka dużego domu jest aż tak skomplikowana?

Przeprowadzka dużego domu to przeprowadzka o wie trudniejsza niż przeprowadzka z mniejszego lokalu mieszkalnego, ponieważ rzeczy do zabrania jest dużo więcej. Na początku należy zacząć od tego, że przeprowadzka mieszkania, to przeprowadzka miejsca, o wielkości najwyżej około 100 m2, przeprowadzka dużego domu, to przeprowadzka miejsca, które może być wielokrotnie większe. Zwiększa się w tym momencie ilość nie tylko drobnych rzeczy do zabrania, ale również mebli i wyposażenia poszczególnych pomieszczeń.

Sporo mebli, sporo rzeczy do zabrania – każdy, kto przeprowadzał się z domu do domu doskonale o tym wie, warto więc postarać się o jedno – odpowiedniej wielkości samochód transportowy.

Oczywiście nie musi to być od razu duży samochód ciężarowy, ale bez wątpienia nie uda się dużego domu przeprowadzić, jadąc tylko raz busem, nawet z przyczepką. Ilość rzeczy znajdujących się tego typu miejscu, kwalifikuje się bardziej do wyjazdu samochodem ciężarowym albo dużym samochodem dostawczym.

Jako firma przeprowadzkowa, dysponujemy taborem samochodowym o różnych gabarytach. Dobór najlepszego samochodu jest więc w tym momencie o wiele łatwiejszy niż pozyskanie samochodu przez amatora, dlatego sugerujemy przeprowadzkę z firmą. To rozwiązanie ważne z wielu powodów.

Dlaczego podczas przeprowadzki domu konieczne jest przewiezienie wszystkiego jednym transportem?

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo istotny jest przewóz wszystkiego jednym transportem. Szczególnie ważne jest to w sytuacji, gdy przeprowadzka odbywa się na znaczną odległość – wtedy podwójny wyjazd, w znaczący sposób zwiększa koszty całej przeprowadzki. W przypadku krótkich przeprowadzek, podwójny wyjazd powoduje, że jest droższa, choć ma to mniejsze znaczenie. Istotne jest to, że przeprowadzka trwa o wiele dłużej.

Zachęcamy do przedstawienia firmie przeprowadzkowej szczegółowych danych – wiedząc jak duży jest dom, można dojść do wniosku ile rzeczy będzie do przewiezienia, a co za tym idzie, można dobrać taki samochód, w którym zmieści się wszystko to, co istotne i ponowny wyjazd auta nie będzie konieczny. W przypadku bardzo dużej ilości rzeczy i utrudnionego transportu – na przykład z powodu braku możliwości dojazdu samochodem odpowiedniej wielkości, może się zdarzyć, że może pojawić się konieczność dwukrotnego podjazdu na miejsce, są to jednak bardzo rzadkie sytuacje – warto o tym wiedzieć.

Poradnik przeprowadzkowy
Jak wprowadzić się szybko i dobrze?

Przeprowadzka dla wielu osób kojarzy się z wyprowadzką. Nic bardziej błędnego. Przeprowadzka to nie tylko konieczność opuszczenia danego lokalu mieszkalnego i zabrania wszystkich rzeczy do nowego miejsca zamieszkania, ale również konieczność wprowadzenia się, co nie zawsze jest proste, tym bardziej, że niektórzy robią to pierwszy raz w życiu. Warto wiedzieć jak to zrobić. Wprowadzenie się…