Strona główna > Blog > Przeprowadzka domu – kilka cennych wskazówek

Przeprowadzka domu – kilka cennych wskazówek

Przeprowadzka domu

Jeśli w najbliższym czasie planujesz przeprowadzkę domu warto abyś zdał sobie sprawę ze specyfiki tego przedsięwzięcia. Przeprowadzka domu jest zazwyczaj dużo większym przedsięwzięciem niż przeprowadzka mieszkania, więc aby ją sprawnie zrealizować należy odpowiednio zaplanować i przygotować cały proces przeprowadzki.

Należy również pamiętać, że w domu mamy dużo więcej pomieszczeń niż Np., w mieszkaniu, ponieważ oprócz pokoi, łazienki i kuchni mamy również garaż, strych oraz pomieszczenia gospodarcze. Bardzo często w tych pomieszczeniach znajduje się mnóstwo nieużywanych przez nas przedmiotów, dlatego dobrym pomysłem przed przystąpieniem do przeprowadzki jest przejrzenie wszystkich przedmiotów, i wyrzucenie tych które już nam nie są potrzebne. Przeprowadzając dom musisz również pamiętać, że większa liczba pomieszczeń jest związana z większą liczbą przedmiotów i dlatego na ich spakowanie będziemy musieli poświęcić dużo więcej czasu i wysiłku niż Np. na spakowanie małego dwu pokojowego mieszkania.

Pakowanie przedmiotów podczas przeprowadzki

Większa ilość przedmiotów oznacza, że musimy się specjalnie przygotować do ich spakowania. Przygotowania warto rozpocząć od odpowiedzi na pytanie z jakich materiałów do przeprowadzki będziemy korzystać? Jeśli realizację przeprowadzki zleciliśmy profesjonalnej firmie przeprowadzkowej, wówczas możemy również zakupić u nich materiały do przeprowadzki czyli kartony, folię bezbelkową i folię ochronną. To rozwiązanie jest zazwyczaj dużo droższe od pakowania się w pudła zakupione na skupach makulatury lub po prostu w co popadnie, lecz jest dużo bardziej bezpieczne, ponieważ jeśli nasze przedmioty zostaną starannie zapakowane wówczas nie powinny zostać uszkodzone w trakcie przeprowadzki.

Realizacja przeprowadzki

Kradzieże podczas przeprowadzki

Do kradzieży podczas przeprowadzek dochodzi szczególnie często, głównie z powodu panującego w domu zamieszania. Dlatego należy pamiętać aby podczas przeprowadzki nie otwierać wszystkich drzwi na oścież, oraz o tym by przez cały proces przeprowadzki w domu znajdowała się przynajmniej jedna osoba. Jeśli do przeprowadzki domu wynajęliśmy profesjonalną firmę przeprowadzkową wówczas mamy ułatwione zadanie ponieważ wszyscy pracownicy firmy ubrani są w jednakowe stroje i dzięki temu możemy ich bardzo łatwo zidentyfikować. Jeśli jednak postanowiliśmy zrealizować przeprowadzkę z pomocą tańszej mało profesjonalnej firmy, wówczas firma przeprowadzkowa nie mająca wdrożonych standardów obsługi klienta przyśle do nas pracowników, którzy nie będą ubrani w jednakowe stroje, dlatego będziemy musieli zwrócić szczególną uwagę na to by do naszego domu nie wszedł nikt obcy.

Ile może kosztować przeprowadzka domu?

Każda osoba panująca w najbliższym czasie przeprowadzę z pewnością zastanawia się ile może kosztować usługa tego typu. Odpowiedź nie jest łatwa i zależy od tego jaki rodzaj realizacji przeprowadzki wybierzemy oraz w jakim mieście mieszkamy (ceny oferowane przez Warszawskie firmy są prawie 50% większe od cen oferowanych przez firmy realizujące przeprowadzki w Łodzi) W efekcie przeprowadzka realizowana we własnym zakresie może nas kosztować około kilkuset złotych a kompleksowa przeprowadzka wykonywana przez profesjonalną firmę przeprowadzkową będzie nas kosztowała nawet od kliku tysięcy.

Dużo więcej wskazówek dotyczących nie tylko organizacji i zaplanowania przeprowadzki znajdziesz również na stornie Poradnik przeprowadzkowy.

Poradnik przeprowadzkowy
Standardy firmy Fortis Przeprowadzki

Firma przeprowadzkowe, by móc konkurować na rynku musi nie tylko świadczyć usługi na podstawowym poziomie. Dziś nie wystarczy już, że pracownicy firmy sprawie przewiozą meble z jednego miejsca na drugie i nic przy tym nie uszkodzą. Dziś klienci są coraz bardziej wymagający, rynek pełen konkurencji, a by wyróżnić się trzeba świadczyć usługi na najwyższym światowym poziomie. Wdrożenie…