Strona główna > Blog > Przeprowadzka do kamienicy – jak się przygotować?

Przeprowadzka do kamienicy – jak się przygotować?

Przeprowadzka do kamienicy - jak się przygotować?

Mieszkanie w starej kamienicy nie jest wyjątkiem – właśnie w ten sposób mieszanka wiele milionów Polaków. Miejsce do mieszkania jak każde inne – problemem są dość skomplikowane klatki schodowe oraz wiele pięter i częsty brak windy. W przypadku codziennego życia, nie jest to super wielka przeszkoda, zaczyna jednak przeszkadzać przy przeprowadzce. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji?

Przeprowadzka do kamienicy to sprawa trudniejsza niż przeprowadzka z wysokiego piętra bloku, w którym są windy. W kamienicy ich nie ma, więc największym problemem będzie wnoszenie i znoszenie mebli. Wiedząc o tym, że pięter jest wiele, a rzeczy ciężkie, warto ułatwić sobie to zadanie.

Przeprowadzka do kamienicy – jak sobie ją ułatwić?

Pomoc innych.

Żadnej przeprowadzki nie da się wykonać we własnym zakresie. Przy przeprowadzce do lub z kamienicy, pomoc jest tym bardziej konieczna. Niezbędne będą dodatkowe ręce do przenoszenia rzeczy, do znoszenia lub wnoszenia mebli i innych rzeczy. Konieczna również będzie pomoc innych przy wielu innych pracach, niezbędna będzie także z innego powodu. Wysokie piętro w kamienicy i znoszenie lub wnoszenie wielu rzeczy oznacza wielokrotne wchodzenie i schodzenie po dość wysokich schodach. Nie da się tego zrobić samodzielnie, lub będzie to bardzo trudne.

Odpowiednie rzeczy do pakowania i zabezpieczania.

Chcąc wykonać przeprowadzkę dobrze i szybko, nie można również zapominać o tym, by przed jej rozpoczęciem zgromadzać szereg materiałów służących do zabezpieczania i pakowania. Materiały do pakowania, kartony przeprowadzkowe, skrzynki – w zależności od tego, co będzie do spakowania, mogą przydać się różne rzeczy.

Przeprowadzka do kamienicy

Pasy do noszenia.

Przy wysokich piętrach i nie zawsze łatwych do pokonania klatkach schodowych, noszenie mebli i innych ciężkich przedmiotów to nie lada sztuka. Bardzo pomocne w takiej sytuacji są pasy do noszenia. Dzięki nim noszenie ciężkich rzeczy z jednoczesnym pokonywaniem korytarzy kamienic jest o wiele łatwiejsze.

Przeprowadzka do lub z kamienicy, to trudna sprawa. Często o wiele trudniejsza niż przeprowadzka z innego rodzaju mieszkań. Warto wiedzieć, że może kosztować o wiele więcej pracy i przygotować się do tego. Organizując osoby do pomocy i jednocześnie ułatwiając sobie prace, bez wątpienia uda się przeprowadzić szybko i bez zbędnego stresu. Warto się starać.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka biura rachunkowego

Przeprowadzka biura rachunkowego, to krok jak najbardziej wytłumaczalny. Każdy, kto prowadzi taką firmę, doskonale wie, jak istotna jest lokalizacja. Jeśli pojawia się szansa na lepszą – warto się na to zdecydować. Decydując się na przeprowadzkę biura rachunkowego, nie można zapominać, że z pozoru praca jest prosta, jednak tylko z pozoru – błąd w przeprowadzce biura…