Strona główna > Blog > Przeprowadzka do kamienicy – jak się przygotować?

Przeprowadzka do kamienicy – jak się przygotować?

Przeprowadzka do kamienicy - jak się przygotować?

Mieszkanie w starej kamienicy nie jest wyjątkiem – właśnie w ten sposób mieszanka wiele milionów Polaków. Miejsce do mieszkania jak każde inne – problemem są dość skomplikowane klatki schodowe oraz wiele pięter i częsty brak windy. W przypadku codziennego życia, nie jest to super wielka przeszkoda, zaczyna jednak przeszkadzać przy przeprowadzce. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji?

Przeprowadzka do kamienicy to sprawa trudniejsza niż przeprowadzka z wysokiego piętra bloku, w którym są windy. W kamienicy ich nie ma, więc największym problemem będzie wnoszenie i znoszenie mebli. Wiedząc o tym, że pięter jest wiele, a rzeczy ciężkie, warto ułatwić sobie to zadanie.

Przeprowadzka do kamienicy – jak sobie ją ułatwić?

Pomoc innych.

Żadnej przeprowadzki nie da się wykonać we własnym zakresie. Przy przeprowadzce do lub z kamienicy, pomoc jest tym bardziej konieczna. Niezbędne będą dodatkowe ręce do przenoszenia rzeczy, do znoszenia lub wnoszenia mebli i innych rzeczy. Konieczna również będzie pomoc innych przy wielu innych pracach, niezbędna będzie także z innego powodu. Wysokie piętro w kamienicy i znoszenie lub wnoszenie wielu rzeczy oznacza wielokrotne wchodzenie i schodzenie po dość wysokich schodach. Nie da się tego zrobić samodzielnie, lub będzie to bardzo trudne.

Odpowiednie rzeczy do pakowania i zabezpieczania.

Chcąc wykonać przeprowadzkę dobrze i szybko, nie można również zapominać o tym, by przed jej rozpoczęciem zgromadzać szereg materiałów służących do zabezpieczania i pakowania. Materiały do pakowania, kartony przeprowadzkowe, skrzynki – w zależności od tego, co będzie do spakowania, mogą przydać się różne rzeczy.

Przeprowadzka do kamienicy

Pasy do noszenia.

Przy wysokich piętrach i nie zawsze łatwych do pokonania klatkach schodowych, noszenie mebli i innych ciężkich przedmiotów to nie lada sztuka. Bardzo pomocne w takiej sytuacji są pasy do noszenia. Dzięki nim noszenie ciężkich rzeczy z jednoczesnym pokonywaniem korytarzy kamienic jest o wiele łatwiejsze.

Przeprowadzka do lub z kamienicy, to trudna sprawa. Często o wiele trudniejsza niż przeprowadzka z innego rodzaju mieszkań. Warto wiedzieć, że może kosztować o wiele więcej pracy i przygotować się do tego. Organizując osoby do pomocy i jednocześnie ułatwiając sobie prace, bez wątpienia uda się przeprowadzić szybko i bez zbędnego stresu. Warto się starać.

Poradnik przeprowadzkowy
Jak ułatwić przenoszenie dobytku podczas przeprowadzki?

Przenoszenie dobytku jest nieodłącznym elementem każdej przeprowadzki. Bez względu na jej zakres, wielkość, występuje i zawsze sprawia dość sporo kłopotu. Oczywiście nie ma w tym nic zaskakującego – zawsze jest sporą trudnością jest przenoszenie drobiazgów, a potężną wręcz przenoszenie cięższych rzeczy. Na szczęście istnieją sposoby by sobie tą pracę ułatwić. Przenoszenie dobyty podczas przeprowadzki – warto zapewnić sobie…