Strona główna > Blog > Przeprowadzka a zwierzęta

Przeprowadzka a zwierzęta

Przeprowadzka to czas przewożenia wszystkiego do nowego miejsca zamieszkania. Myśląc przeprowadzka, z reguły mamy na myśli wszelkiego rodzaju rzeczy i jest to myślenie jak najbardziej prawidłowe.

W wielu przypadkach, w domu czy mieszkaniu, oprócz rzeczy są zwierzęta domowe. Pies, kot, kanarek – można wymieniać bez końca. Przygotowując się do przeprowadzki, należy pamiętać o tym, że to również przeprowadzka zwierząt i zrobić wszystko, by przeżyły ją bez problemów. W tym tekście skoncentruje się na psach i kotach – to właśnie one są najczęstszymi towarzyszami naszego życia.

Przeprowadzka to dla zwierząt duży stres.

Bez względu na rodzaj zwierzęcia, należy pamiętać, że przeprowadzka to dla niego duży stres, często bardzo trudny do przeżycia. Najtrudniej rzecz jasna przeżywają przeprowadzkę psy i koty. Chaos przy pakowaniu dobytku, to już może być zaczątek problemów. Zwierzę nie jest rzeczą i może być w takiej sytuacji zaskoczone, zaniepokojone, zdenerwowane, należy wiec poświęcić mu odrobinę uwagi.

W jaki sposób powinien przebiegać transport zwierząt podczas przeprowadzki?

Przeprowadzka, to jednak nie tylko pakowanie, ale również transport. Jeśli zaistnieje konieczność przewiezienia zwierzęcia, trzeba pamiętać o tym, by zapewnić mu odpowiednie warunki. Niedopuszczalne jest rzecz jasna przewożenie go tak jak mebli – w zamkniętym, ciemnym samochodzie. Idealnie, jeśli zwierze podróżuje z nami, jeśli nie lubi jazdy samochodem, warto podać mu środki przewidziane w tej sytuacji – weterynarz z pewnością coś poleci. Bez względu na czas, trzeba od czasu do czasu zatrzymać się ze zwierzęciem i zapewnić mu możliwość krótkiego spaceru czy napicia się wody.

Zwierzęta w nowym miejscu zamieszkania.

W nowym miejscu zamieszkania, zwierzę może zachowywać się inaczej. Należy pamiętać, że nowe miejsce jest dla niego dziwnym doświadczeniem i dać mu czas na aklimatyzację. Mogą zdarzyć się nieprzewidziane zachowania, brudzenie – nie warto wtedy zwierzęcia wyzywać – to po prostu może być reakcja na zmianę. Od początku warto też wymagać określonego zachowania. Spacery o określonej godzinie, zakaz wchodzenia do określonych rejonów domu czy mieszkania – warto o to dbać od początku.

Przeprowadzka związana z przeprowadzeniem zwierząt to trudna sprawa. Warto mieć tego świadomość i podejść do niej nieco inaczej. Dobrze wykonana na pewno nie będzie dla zwierzęcia stresem, a w nowym miejscu zaaklimatyzuje się bez kłopotów, szybko uznając, że to jego nowy dom.

Poradnik przeprowadzkowy
Kryteria wyboru firmy przeprowadzkowej.

Przeprowadzka to praca, która można wykonać samodzielnie, wiele osób decyduje się jednak na wynajęcie firmy przeprowadzkowej. Powody są różne – najważniejszy to oszczędność czasu i wysiłku. Decydując się na usługi firmy przeprowadzkowej, decydujemy się w znacznie mniejszym stopniu uczestniczyć w przeprowadzce. Wynajmując firmę do wszystkich prac związanych z przeprowadzką, można spokojnie zająć się czymś innym, swoją rolę w…