Strona główna > Blog > Przeprowadzka, a samochody. Jechać, czy wieźć na lawecie?

Przeprowadzka, a samochody. Jechać, czy wieźć na lawecie?

Przeprowadzka, a samochody. Jechać, czy wieźć na lawecie

Przeprowadzka, to czas, w którym każdy myśli o tym, by wszystko odpowiednio spakować i przewieźć do nowego miejsca zamieszkania. W tym celu poświęcamy wiele chwil na odpowiednie spakowanie rzeczy, wynajmujemy firmę przeprowadzkową, lub też decydujemy się na przeprowadzkę samodzielną.Z reguły wszystko lepiej, czy też gorzej się udaje. Bez wątpienia przeprowadzka nie jest wielkim problemem. Kłopot może pojawić się podczas przeprowadzek pomiędzy odległymi miejscami i pojazdach, a konkretniej kilku samochodach w rodzinie. Pojazdy również trzeba przewieźć.

W przypadku wielu rodzin nie ma z tym problemu. Skoro jest jedno auto w rodzinie, to któryś z domowników właśnie nim jedzie do nowego miejsca zamieszkania. W dzisiejszych czasach jednak bardzo często jest inaczej – w rodzinie są co najmniej dwa, a niekiedy więcej samochodów. Co w tej sytuacji?

Przeprowadzka – czy warto jechać samochodem na kołach?

Oczywiście zawsze auta do naszego nowego miejsca zamieszkania mogłyby podążać na kołach, jednak po pierwsze generuje to duże koszty, a po drugie, nie zawsze jest to możliwe, gdyż nie każdy ma prawo jazdy i nie każdy chce jechać w dłuższą trasę. Pojawia się problem przewiezienia samochodów.

Jak przewieźć samochody podczas przeprowadzki?

Rozwiązaniem w takiej sytuacji, jest transport ich na lawecie, jednak należy wiedzieć, że jest to dodatkowy, często niemały koszt. Można ewentualnie go ograniczyć, podczepiając lawetę pod swój samochód i jadąc z nią samodzielnie. Koszty będą z pewnością niższe, jednak nie zawsze będzie to możliwe do zrobienia, gdyż do prowadzenia samochodu z lawetą niezbędne jest prawo jazdy innej kategorii, a nie każdy je posiada.

Przewiezienie kilku samochodów, to mały kłopot, przeprowadzając się, trzeba mieć tego świadomość i już na początku rozważyć, jak to zrobić, by było najlepiej. Jeśli przeprowadzamy się do naprawdę odległego miejsca, warto rozważyć też inną opcje.

Przeprowadzka

Warto rozważyć sprzedaż samochodu.

Sprzedaż samochodu czy samochodów, bo o tej opcji mowa, to rozwiązanie, którym warto się zainteresować. Obowiązek przerejestrowania samochodu w nowym miejscu zamieszkania, oraz koszty transportu, to kwoty przekraczające nieraz tysiąc złotych. Sprzedaż samochodu i kupno w nowym miejscu zamieszkania auta innego, pozwoli tą kwotę oszczędzić, a jeśli będzie korzystna, to nawet zyskać więcej.

Samochody to rzeczy, które z pozoru łatwo przewieźć. Życie pokazuje, że jest inaczej. Bez względu na sposób transportu, warto jednak pamiętać o jednym – auto przewożone można wykorzystać jako dodatkową przestrzeń ładunkową. Warto o tym pomyśleć.

Poradnik przeprowadzkowy
Jak zaplanować i zorganizować przeprowadzkę do innego miasta?

Przeprowadzka do innego miasta to jedno z ważniejszych wydarzeń naszego życia. Jak podają statystyki, najczęściej przyjemność ta spotyka nas dwa lub trzy razy w życiu. Przeprowadzka jednak może dostarczyć także wielu problemów. Naszą głowę zaprząta perspektywa długich tygodni pakowania naszego dobytku do walizek, pudełek kartonowych, toreb czy worków. Martwimy się o ich bezpieczne przeniesienie, przewóz…