Strona główna > Blog > Przechowanie rzeczy podczas przeprowadzki – jak to załatwić?

Przechowanie rzeczy podczas przeprowadzki – jak to załatwić?

Przechowanie rzeczy podczas przeprowadzki

Realizacja przeprowadzki. Dla wielu osób kojarzy się z dość szybką pracą, która zaczyna się wyniesieniem wszystkiego ze sprzedanego mieszkania czy domu i kończy się wniesieniem wszystkiego do nowego miejsca. Z reguły pomiędzy jedną a drugą czynnością nie ma przestrzeni czasowej, jednak nie zawsze tak jest. Niekiedy dzieje się inaczej.Niekiedy wyprowadzić się trzeba szybko, a wprowadzenie się nie jest możliwe. Taka sytuacja pojawia się w wielu przypadkach:

  • developer nie wydał jeszcze kluczy do mieszkania
  • budowa domu nie została ukończona
  • po sprzedaży mieszkania, nie nabyliśmy jeszcze innego i cały czas szukamy

Bez względu na powody, sytuacja jest jasna – trzeba coś zrobić ze sobą i swoim dobytkiem. Co w tej sytuacji?

Przechowanie rzeczy podczas przeprowadzki może okazać się dla nas ratunkiem.

Jeśli chodzi o siebie, oczywiście sprawa jest prostsza. Najszybsze rozwiązanie to wynajęcie hotelu, lub – jeśli zapowiada się dłuższy pobyt – wynajęcie pokoju lub mieszkania. Gorzej z rzeczami ze starego mieszkania czy domu. Nie można zabrać ich ze sobą, nie można zostawić w starym miejscu, czy też narażać na to, by uległy zniszczeniu, zostawiając gdzieś u znajomego.

Jeśli spotkała nas taka sytuacja, warto zareagować już na etapie przeprowadzki. Rozwiązaniem jest tutaj wynajęcie firmy przeprowadzkowej, która posiada swoje magazyny. Taka firma może odebrać rzeczy, przewieźć do siebie do magazynu i przechowywać przez dowolny czas. Oczywiście jest to opcja dodatkowo płatna, ale nierzadko jedyna, jeśli taka sytuacja w naszym życiu się pojawi.

Przechowanie rzeczy

Przechowanie rzeczy podczas przeprowadzki – koszty.

Decydując się na przechowanie rzeczy podczas przeprowadzki, podejmujemy dość rozsądną  ale i kosztowaną decyzję ponieważ, jest to opcja płatna. Firmy przeprowadzkowe bardzo często pobierają opłatę za metr zajętej powierzchni magazynu – warto o tym pamiętać i chcąc oszczędzić, po prostu pakować wszystko tak, by można było ustawiać jedno na drugim. Kilka metrów zajętej powierzchni mniej, w skali miesiąca przechowywania rzeczy, może dać sporą oszczędność.

Przechowywanie rzeczy w ten sposób, jest w pełni bezpieczne – firmy przeprowadzkowe chronią majątek – przypadki kradzieży rzeczy czy ich zniszczenia, praktycznie nie istnieją.

Jeśli interesuje Cię przechowanie rzeczy na terenie Łodzi zapoznaj się z ofertą Fortis Przeprowadzki.

Poradnik przeprowadzkowy
Napiwek dla pracowników firmy przeprowadzkowej

Wynajęcie firmy przeprowadzkowej, to rozwiązanie, które pozwala zrzucić z siebie ciężar przeprowadzki. Oczywiście decydując się na to, trzeba liczyć się z kosztami takiej usługi. Nie zawsze są one duże, ale zawsze jest to kwota zauważalna. Trzeba mieć tego pełną świadomość. Koszty przeprowadzek, zawsze wynikają z umowy, którą zleceniodawca zawiera z firmą przeprowadzkową. W  umowie znajduje się…