Strona główna > Blog > Podwyżki, podwyżki, podwyżki…

Podwyżki, podwyżki, podwyżki…

Nowy rok zazwyczaj przynosi podwyżki. Także naszego miasta nie ominęła tendencja do podnoszenia opłat i od początku lutego musimy zapłacić nieco więcej za korzystanie z parkingów w centrum miasta. To jednak nie jedyna nowość związana z parkowaniem.

Podział na strefy i cennik

W centrum Łodzi dotychczas była tylko jedna strefa parkowania, ale od 1 lutego to się zmieniło. Parkingi podzielono na strefę A – droższą i strefę B, nieco tańszą. W strefie A za pierwszą godzinę postoju zapłacimy 3 zł, za drugą 3,5, za trzecią 4 a za każdą następna 3 zł. W strefie B opłaty wynoszą – za pierwszą godzinę 2,5, drugą 3 zł, trzecią – 3,5 i 2,5 zł za każdą następną.

Nową mapę płatnego parkowania można znaleźć na stronie www.zdit.uml.lodz.pl.

Bilet dzienny

Od lutego nie będzie już w sprzedaży dziennych biletów parkowania. Możliwość ich zakupu została zniesiona, gdyż radnym zależy na większej rotacji pojazdów na parkingach w centrum miasta.

Abonamenty

Zmianom uległy również ceny abonamentów na parkowanie. Roczna opłata za parkowanie w strefie A będzie od teraz kosztowała 2,5 tys. zł, zaś w strefie B – 1,5 tys. zł. Warto przy tym podkreślić, że mieszkańcy Łodzi zameldowani w obszarze płatnego parkowania mogą skorzystać z abonamentu kosztującego 120 zł. Jest to roczny koszt parkowania dla każdego pojazdu – jeśli mieszkaniec centrum posiada więcej aut opłata jest zwielokrotniana.

Warto wiedzieć!

Nieco taniej mogą parkować właściciele aut ekologicznych. W przypadku aut hybrydowych koszt rocznego abonamentu wynosi 120 zł, zaś pojazdy z napędem elektrycznym parkowanie mają za darmo. Takie potraktowanie pojazdów o czystszym zasilaniu ma na celu przede wszystkim promocję działań chroniących środowisko.

Kary

Jak można się domyślić bezpłatne parkowanie będzie kosztowało znacznie więcej aniżeli wykupienie biletu parkingowego. Mandat o wysokości 50 złotych to kara za niewykupienie biletu lub przekroczenie limitu czasowego na parkowanie. Tym samym darmowe parkowanie może się zupełnie nie opłacać.

Poradnik przeprowadzkowy
Pomoc firmie przeprowadzkowej

Przeprowadzka w wykonaniu firmy przeprowadzkowej, to rozwiązanie, na które decyduje się wiele osób. Nie można się dziwić – dzięki takiemu rozwiązaniu, można oszczędzić sporo czasu, a przede wszystkim wysiłku. Rolą klienta staje się w tym momencie ustalenie warunków przeprowadzki, ewentualnie nadzorowanie jej i zapłacenie rachunku za wykonaną usługę. Decydując się na taką przeprowadzkę, warto jednak…