Strona główna > Blog > Podwyżki, podwyżki, podwyżki…

Podwyżki, podwyżki, podwyżki…

Nowy rok zazwyczaj przynosi podwyżki. Także naszego miasta nie ominęła tendencja do podnoszenia opłat i od początku lutego musimy zapłacić nieco więcej za korzystanie z parkingów w centrum miasta. To jednak nie jedyna nowość związana z parkowaniem.

Podział na strefy i cennik

W centrum Łodzi dotychczas była tylko jedna strefa parkowania, ale od 1 lutego to się zmieniło. Parkingi podzielono na strefę A – droższą i strefę B, nieco tańszą. W strefie A za pierwszą godzinę postoju zapłacimy 3 zł, za drugą 3,5, za trzecią 4 a za każdą następna 3 zł. W strefie B opłaty wynoszą – za pierwszą godzinę 2,5, drugą 3 zł, trzecią – 3,5 i 2,5 zł za każdą następną.

Nową mapę płatnego parkowania można znaleźć na stronie www.zdit.uml.lodz.pl.

Bilet dzienny

Od lutego nie będzie już w sprzedaży dziennych biletów parkowania. Możliwość ich zakupu została zniesiona, gdyż radnym zależy na większej rotacji pojazdów na parkingach w centrum miasta.

Abonamenty

Zmianom uległy również ceny abonamentów na parkowanie. Roczna opłata za parkowanie w strefie A będzie od teraz kosztowała 2,5 tys. zł, zaś w strefie B – 1,5 tys. zł. Warto przy tym podkreślić, że mieszkańcy Łodzi zameldowani w obszarze płatnego parkowania mogą skorzystać z abonamentu kosztującego 120 zł. Jest to roczny koszt parkowania dla każdego pojazdu – jeśli mieszkaniec centrum posiada więcej aut opłata jest zwielokrotniana.

Warto wiedzieć!

Nieco taniej mogą parkować właściciele aut ekologicznych. W przypadku aut hybrydowych koszt rocznego abonamentu wynosi 120 zł, zaś pojazdy z napędem elektrycznym parkowanie mają za darmo. Takie potraktowanie pojazdów o czystszym zasilaniu ma na celu przede wszystkim promocję działań chroniących środowisko.

Kary

Jak można się domyślić bezpłatne parkowanie będzie kosztowało znacznie więcej aniżeli wykupienie biletu parkingowego. Mandat o wysokości 50 złotych to kara za niewykupienie biletu lub przekroczenie limitu czasowego na parkowanie. Tym samym darmowe parkowanie może się zupełnie nie opłacać.

Poradnik przeprowadzkowy
Tabor samochodowy firmy przeprowadzkowej. Czy jest istotny?

Decydując się na przeprowadzkę w wykonaniu firmy przeprowadzkowej, często wybieramy jedną spośród wielu, której zajmują się świadczeniem takich usług. To oczywiście najzupełniej normalne – decydujmy się na firmę najlepszą. Kryteria wyboru są oczywiście różne. Cena usługi – najczęstszym kryterium wyboru firmy przeprowadzkowej. Najczęstszym kryterium wyboru, jest cena usługi. Czasami wybór jest oczywisty – wybieramy firmę najtańszą, czasami analizujemy…