Strona główna > Blog > Mieszkanie w złych warunkach – dlaczego nie warto się na to decydować?

Mieszkanie w złych warunkach – dlaczego nie warto się na to decydować?

Mieszkanie w złych warunkach

Mieszkanie w złych warunkach to problem, który dotyka wiele polskich rodzin. Doskonale o tym wiadomo, choć skala problemu jest wyższa niż się może wydawać. Nie widać go z poziomu urzędniczych biurek, nie widać również w czystych miastach. Nierzadko wystarczy jednak wejść do ładnej kamienicy o pięknej wręcz elewacji, by zauważyć, że za elewacją jest dramat. Szczury, złe warunki sanitarne, grzyb, wilgoć – to nie jednostkowe przypadki, to rzecz, która jest widoczna powszechnie.

Mieszkanie w złych warunkach może być konsekwencją nietrafionej przeprowadzki.

Czasami mieszkanie w złych warunkach to problem, który może czekać kogoś, kto się przeprowadza. Szukając mieszkania czy domu – tak zwanej okazji – nierzadko decydujemy się na budynki lub mieszkania w złym stanie. Nie mam w tym oczywiście nic dziwnego – kusi nas cena – dużo mniejsza niż w innych miejscach.  Problemów z nieruchomością może być sporo, łącznie z brakiem łazienki, brakiem toalety w domu czy też innymi problemami natury budowlanej.

Jeśli wprowadzamy się do takiego mieszkania, istnieje spore ryzyko, że w końcu przyzwyczaimy się do tego, jakie jest i nie będziemy chcieli dokonywać w nim wielu zmian. Chęć oszczędzenia pieniędzy niejednokrotnie jest na tyle duża, że drobne niedogodności z mieszkaniem przestają się liczyć. Nic bardziej błędnego.

Nie warto godzić się na mieszkanie w złych warunkach.

Jeśli naszym celem jest zamieszkanie w lepszych warunkach, warto od razu postanowić sobie, że takie będą. W miarę posiadanych środków i w miarę możliwości, trzeba więc działać, trzeba wiec zmieniać miejsce zamieszkania na lepsze a jeśli takiego nie kupimy, to nabyte remontować, adaptować, poprawiać.

Po przeprowadzce

Decydując się na takie rozwiązanie, wybieramy dobrze. Remont wykonany na początku mieszkania w nowym miejscu, a najlepiej jeszcze przed zamieszkaniem, to coś bardzo istotnego. Decydując się na to, można mieć pewność, że tylko trochę wysiłku dzieli nad od tego, by zamieszkać lepiej. A o to w końcu każdemu z nas chodzi. Odkładanie remontu jest krokiem, na który nie warto się decydować. Jeśli tak będziemy robić, przede wszystkim ryzykujemy, że stan mieszkania będzie się pogarszał. Warto również wspomnieć o tym, że mieszkanie  w złych warunkach może nie pozostawać bez wpływu na nasz stan zdrowia. Warto mieć tego pełna świadomość.

Poradnik przeprowadzkowy
Jak spakować odzież podczas przeprowadzki?

Realizacja przeprowadzki to trudny czas wielkiego pakowania. Wie o tym każdy z nas. Pakujemy wszystko, co posiadamy w domu czy mieszkaniu, do większych opakowań, tak aby móc przenieść to bez większego kłopotu. W przypadku wielu rzeczy, zwracamy dużą uwagę na to, by zapakować je tak, aby nie uległy zniszczeniu podczas transportu, czy też przenoszenia. Najbardziej uważamy na rzeczy…