Strona główna > Blog > Mieszkanie w złych warunkach – dlaczego nie warto się na to decydować?

Mieszkanie w złych warunkach – dlaczego nie warto się na to decydować?

Mieszkanie w złych warunkach

Mieszkanie w złych warunkach to problem, który dotyka wiele polskich rodzin. Doskonale o tym wiadomo, choć skala problemu jest wyższa niż się może wydawać. Nie widać go z poziomu urzędniczych biurek, nie widać również w czystych miastach. Nierzadko wystarczy jednak wejść do ładnej kamienicy o pięknej wręcz elewacji, by zauważyć, że za elewacją jest dramat. Szczury, złe warunki sanitarne, grzyb, wilgoć – to nie jednostkowe przypadki, to rzecz, która jest widoczna powszechnie.

Mieszkanie w złych warunkach może być konsekwencją nietrafionej przeprowadzki.

Czasami mieszkanie w złych warunkach to problem, który może czekać kogoś, kto się przeprowadza. Szukając mieszkania czy domu – tak zwanej okazji – nierzadko decydujemy się na budynki lub mieszkania w złym stanie. Nie mam w tym oczywiście nic dziwnego – kusi nas cena – dużo mniejsza niż w innych miejscach.  Problemów z nieruchomością może być sporo, łącznie z brakiem łazienki, brakiem toalety w domu czy też innymi problemami natury budowlanej.

Jeśli wprowadzamy się do takiego mieszkania, istnieje spore ryzyko, że w końcu przyzwyczaimy się do tego, jakie jest i nie będziemy chcieli dokonywać w nim wielu zmian. Chęć oszczędzenia pieniędzy niejednokrotnie jest na tyle duża, że drobne niedogodności z mieszkaniem przestają się liczyć. Nic bardziej błędnego.

Nie warto godzić się na mieszkanie w złych warunkach.

Jeśli naszym celem jest zamieszkanie w lepszych warunkach, warto od razu postanowić sobie, że takie będą. W miarę posiadanych środków i w miarę możliwości, trzeba więc działać, trzeba wiec zmieniać miejsce zamieszkania na lepsze a jeśli takiego nie kupimy, to nabyte remontować, adaptować, poprawiać.

Po przeprowadzce

Decydując się na takie rozwiązanie, wybieramy dobrze. Remont wykonany na początku mieszkania w nowym miejscu, a najlepiej jeszcze przed zamieszkaniem, to coś bardzo istotnego. Decydując się na to, można mieć pewność, że tylko trochę wysiłku dzieli nad od tego, by zamieszkać lepiej. A o to w końcu każdemu z nas chodzi. Odkładanie remontu jest krokiem, na który nie warto się decydować. Jeśli tak będziemy robić, przede wszystkim ryzykujemy, że stan mieszkania będzie się pogarszał. Warto również wspomnieć o tym, że mieszkanie  w złych warunkach może nie pozostawać bez wpływu na nasz stan zdrowia. Warto mieć tego pełna świadomość.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka – nie warto podchodzić do niej sceptycznie.

Przeprowadzka do nowego miejsca zamieszkania, bez względu czy to jest dom, czy mieszkanie i bez względu na lokalizacje, zawsze wiąże się z pozytywnymi doświadczeniami. Niekiedy jednak, już po skończeniu wszystkich prac przy przeprowadzce i po zamieszaniu w nowym miejscu, zaczynają nas nachodzić negatywne emocje. Pytanie: a może lepiej było tam? Odpowiedź jest prosta.Każda przeprowadzka, jest bardzo poważną zmianą w…