Strona główna > Blog > Kartony do przeprowadzki – jak je wybrać?

Kartony do przeprowadzki – jak je wybrać?

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że wybór odpowiednich kartonów do przeprowadzki w dużej mierze determinuje powodzenie całego procesu przeprowadzkowego. Dlatego warto dokładnie go przemyśleć i kupić te kartony których rzeczywiście potrzebujemy do realizacji przeprowadzki, a nie te które przypadkowo wpadną nam w ręce.

Jakie kartony są najlepsze do przeprowadzki?

Odpowiedź na pytanie jakie kartony są najlepsze do realizacji przeprowadzki z pewnością nie jest jednoznaczna, ponieważ wszystko zależy od tego co tak naprawdę przewozimy. Jeśli przewozimy duże lekkie przedmioty wówczas powinny nam wystarczyć większe kartony wykonane z tektury trójwarstwowej, jeśli natomiast przewozimy książki i inne cięższe przedmioty powinniśmy zakupić mniejsze kartony wykonane z pięciowarstwowej tektury.

Przeprowadzając mieszkanie lub dom, z pewnością będziemy mieli do spakowania zarówno cięższe jak i lżejsze przedmioty. Dlatego warto wyposażyć się zarówno w mniejsze jak i w większe pudełka.

Jak skonstruowane są kartony do przeprowadzki?

Większość kartonów do przeprowadzki wykonanych jest z tektury falistej, jednak różnią się między sobą grubością, zazwyczaj można wyróżnić cieńsze kartony (wykonane z tektury trójwarstwowej) jak i grubsze (wykonane z tektury pięciowarstwowej).

Warto również zwrócić szczególną uwagę nie tylko na wybór kartonu o odpowiedniej grubości i rozmiarze, lecz również na odpowiednie sklejenie pudełka. Nie warto oszczędzać na taśmie klejącej, starając się złożyć karton na zakładkę.

Wielki karton powoduje utrudnienia podczas przeprowadzki !

Pakowanie się w wielki karton jest czymś co z pozoru wydaje się bardzo kuszące, przede wszystkim dlatego, że jest to karton w którego posiadaniu już jesteśmy (np. karton po starym kineskopowym telewizorze). Należy jednak unikać pakowania się w tego typu pudełka z dwóch powodów. Po pierwsze jeśli masz do spakowania ciężkie przedmioty (np. książki), pudła zapakowane tymi przedmiotami będą zbyt ciężkie i ekipa przeprowadzkowa może mieć problemy z ich przeniesieniem. Po drugie najczęstszym powodem uszkodzenia kartonu podczas przeprowadzki jest nie zapakowanie go do pełna. Należy pamiętać, że im większe pudło, tym większe prawdopodobieństwo że zostanie w nim pusta przestrzeń.

Ile kartonów będzie potrzebnych do realizacji przeprowadzki?

Oszacowanie ilości kartonów niezbędnych do realizacji przeprowadzki jest bardzo trudne, dlatego warto sporządzić chociażby przybliżoną kalkulację a następnie zakupić nieco więcej kartonów. Kupno większej ilości pudeł może niektórym zmieniającym miejsce zamieszkania osobom wydawać się nierozsądne. Przeprowadzka sama w sobie to już spory wydatek, więc nie warto go powiększać kupując coś czego tak naprawdę nie potrzebujemy. Osoby te jednak nie mają racji. Ponieważ jeśli nie wykorzystamy kartonów możemy zawsze je oddać do miejsca w którym je zakupiliśmy, a większa ilość materiałów do pakowania to po prostu pewność, że niczego nam nie zabraknie.

Gdzie kupić kartony do przeprowadzki?

Odpowiedź na pytanie gdzie najlepiej kupić kartony do przeprowadzki, w dużej mierze uzależniona jest od faktu, czy kupujemy nowe czy używane pudełka. Jeśli zależy nam na najwyższej jakości kartonów z pewnością powinniśmy zdecydować się na zakup nowych pudełek. Znaleźć je możemy zarówno w lokalnych supermarketach jak i w firmach przeprowadzkowych. Ciekawostką jest fakt, iż zamawiając przeprowadzkę w firmie relokacyjnej, możemy również zamówić kartony do przeprowadzki otrzymując na nie spory rabat.

Jeśli szukamy oszczędności podczas przeprowadzki możemy zdecydować się na zakup używanych kartonów, najlepiej znaleźć je na lokalnych skupach makulatury. Musimy jednak zdać sobie sprawę z faktu, iż kartony tego typu nie posiadają odpowiednich właściwości mechanicznych, zatem prędzej ulegną uszkodzeniu podczas przeprowadzki. Jeśli więc przewozimy wartościowe przedmioty, lepiej zainwestować i zapakować je do nowych kartonów.

Poradnik przeprowadzkowy
Warszawa a tanie przeprowadzki. Jak zorganizować transport?

Przeprowadzka do Warszawy to niejednokrotnie marzenie wielu ludzi, chcących żyć w dużym, tętniącym życiem mieście. Czasem przeprowadzka do Warszawy jest także koniecznością np. ze względu na dostanie się na wymarzone studia, czy z uwagi na nową pracę. Po chwili stajemy jednak przed nie małym zmartwieniem, gdyż przeprowadzki do dużych miast najczęściej są kojarzone z dużym…