Strona główna > Blog > Już 12 lat mieszkańcy kamienicy przy Limanowskiego czekają na realizację przeprowadzki w Łodzi

Już 12 lat mieszkańcy kamienicy przy Limanowskiego czekają na realizację przeprowadzki w Łodzi

Katorga mieszkańców kamienicy przy ulicy Limanowskiego 122 w Łodzi trwa już 12 lat i jak na razie nie widać jej końca. Już w roku 2004 stan techniczny kamienicy pozostawiał na tyle dużo do życzenia, że została ona wyłączona z użytku i planowano jej rozbiórkę, gdyż budynek nie nadaje się do remontu przez zbyt wysokie koszty. Skoro stan techniczny budynku już wtedy był bardzo zły to trudno sobie wyobrazić jak sprawa wygląda dzisiaj, po 12 latach. Problem pogłębia fakt, że przez wyłączenie kamienicy z użytku 12 lat temu przez ten cały czas nikt nie dołożył ani grosza do jakichkolwiek remontów okresowych i naprawiania tego, co zagraża bezpieczeństwu. Może nie byłoby aż tak dużego problemu gdyby nie fakt, że w budynku wciąż mieszkają ludzie.

Przeprowadzki w Łodzi - Fortis

Trzy rodziny czekają na realizację przeprowadzki w Łodzi

W dość dużym budynku przy ulicy Limanowskiego mieszkają obecnie już tylko 3 rodziny, najbiedniejsze z wszystkich lokatorów, gdyż reszta miała dosyć czekania i po prostu wyprowadziła się na własną rękę. Lokatorzy liczą nie tylko na sfinansowanie ich przeprowadzki w Łodzi, ale także na inny lokal, gdyż ludzi tych zwyczajnie nie stać na zakup innych mieszkań. Z punktu widzenia prawa mieszkają tam nielegalnie, ale z drugiej strony to miasto w tym wypadku odpowiada za zapewnienie tym osobom lokali zastępczych. Mieszkańcy są przerażeni całą sytuacją. Potworny stan budynku sprawia, że zaczynają mieszkać tam bezdomni i mieszkańcy obawiają się przypadkowego zaprószenia ognia. Sam budynek jest dodatkowo zapleśniały, tynk sypie się z sufitów, okna przeciekają, a podłogi z roku na rok stają się coraz bardziej nierówne.

Niski standard lokali zastępczych

Sprawa trwa tak długo, gdyż miasto do przeprowadzki tych ludzi musi zapewnić odpowiednie lokale zastępcze. Biorąc pod uwagę typowe działanie urzędników to zazwyczaj proponuje się lokale o podobnym standardzie jak obecne. Efekt jest taki, ze dawane przez urzędników propozycje w każdym przypadku dotyczą lokali nawet gorzej wyglądających niż mieszkania przy Limanowskiego. Miasto zasłania się brakiem lokali zastępczych, a ludzie czekają na przeprowadzkę każdego roku coraz bardziej ryzykując życiem, mieszkając w dosłownie walącym się budynku.

Poradnik przeprowadzkowy
Praca własna, to mniejsze koszty przeprowadzki

Przeprowadzka w wykonaniu firmy przeprowadzkowej, to rozwiązanie, na które decyduje się wiele osób, chcących przeprowadzać się do innego mieszkania czy też innego domu. W opinii większości, idea przeprowadzki, którą tak naprawdę wykonują inni, jest bardzo fajna, jednak trzeba sobie powiedzieć wprost – cena już fajna nie jest. Przeprowadzki wykonywane przez firmę przeprowadzkową, mogą być dość kosztowne.Koszt przeprowadzek może…