Strona główna > Blog > Jak zredukować stres związany z realizacją przeprowadzki?

Jak zredukować stres związany z realizacją przeprowadzki?

Niestety stres jest jednym z nieodzownych elementów każdej przeprowadzki. Dzieje się tak ponieważ w dniu przeprowadzki nie tylko musimy załatwić mnóstwo niecodziennych formalności, lecz również musimy powierzyć dorobek całego życia firmie przeprowadzkowej. Co z natury budzi w nas poczucie obawy i dyskomfortu.

Nie każda przeprowadzka musi być stresująca.

Obserwując osoby zmieniające miejsce zamieszkania z łatwością można zauważyć, iż niektóre z nich przez proces przeprowadzki przechodzą niezwykle pewnie. Czasem dzieje się tak ponieważ wynoszą one umiejętności radzenia sobie ze stresującymi sytuacjami z życia zawodowego (lekarze, prawnicy, menadżerowie), czasem jednak radzenie sobie ze stresem związanym z przeprowadzką wynika z faktu odpowiedniego przygotowania. Dlatego firma Fortis przeprowadzki w swoim poradniku przeprowadzkowym publikuje trzy praktyczne sposoby, które z pewnością pozwolą zredukować stres związany z przeprowadzką.

Po pierwsze – skorzystaj z pomocy profesjonalistów.

Jeśli realizujesz przeprowadzkę pierwszy raz w życiu z pewnością nie powinieneś realizować jej na własną rękę, ponieważ nie masz ani specjalistycznego sprzętu ani doświadczenia. Mimo, iż na pierwszy rzut oka może się wydawać, iż realizacja przeprowadzki to nic szczególnie skomplikowanego (wystarczy wynieść swoje przedmioty, zapakować do samochodu, przewieźć oraz wnieść) to w rzeczywistości proces ten może wiązać się z szeregiem komplikacji (za mały samochód, konieczność rozkręcenie ponad-gabarytowych mebli). Problemy te są w dniu przeprowadzki generatorem niewyobrażalnego stresu, w szczególności jeśli to my jesteśmy odpowiedzialni za cały proces i nie możemy nikogo poprosić o pomoc.

Po drugie – pakuj się z wyprzedzeniem.

Nie warto odwlekać procesu pakowania na ostatnią chwilę, ponieważ może się okazać, że ekipa przeprowadzkowa ma przyjechać za piętnaście minut a my jeszcze jesteśmy w proszku. Warto więc sukcesywnie pakować swoje przedmioty rozpoczynając od tych używanych najrzadziej (płyty CD, książki), a następnie przechodzić do tych używanych częściej (ubrania). W dniu przeprowadzki powinniśmy pozostawić sobie do spakowania tylko kilka kartonów, których z przyczyn technicznych nie można było spakować wcześniej (żywność, rośliny).

Po trzecie – sporządź listę czynności związanych z realizacją przeprowadzki.

Najbardziej produktywni ludzie na świecie sporządzają listy, na których uwzględniają czynności do wykonania w danym dniu. Pozawala im to bardziej odnaleźć się w codziennych czynnościach. Ponieważ przeprowadzka to natłok niecodziennych obowiązków, z pewnością warto rozważyć wykorzystanie tej metody.

Lista nie tylko pozwoli nam bardziej się odnaleźć, lecz również da nam świadomość obecnego położenia. Skreślając wykonane czynności będziemy wiedzieć co już zrobiliśmy, co jeszcze musimy zrobić oraz ile nam to zajmie czasu.

Podsumowując.

Jak widać stres związany z realizacją przeprowadzki bardzo często ma swoje podłoże w złym zaplanowaniu procesu przeprowadzkowego. W efekcie w dniu przeprowadzki mamy do wykonania mnóstwo niecodziennych czynności, a zapomnienie o którejkolwiek z nich może przybrać katastrofalne konsekwencje. Dlatego lepiej jest skorzystać z porad przygotowanych przez specjalistów zatrudnionych w firmie Fortis przeprowadzki, odpowiednio przygotować się do zmiany miejsca zamieszkania i zredukować stres związany z przeprowadzką.

Poradnik przeprowadzkowy
Rozpakowywanie się po przeprowadzce – jak zachować porządek?

Rozpakowywanie się po przeprowadzce, to coś, co jest oczywiste i wręcz wyczekiwane. Gdy ta możliwość nadchodzi, szybko okazuje się, że jest to dość trudna praca. Dlaczego warto zachować porządek podczas rozpakowywania się po przeprowadzce? Bez względu na to, gdzie się wprowadzamy i ile pomieszczeń trzeba urządzić, zawsze będzie się to wiązać z bałaganem. Tego nigdy się…