Strona główna > Blog > Jak zaplanować i zorganizować przeprowadzkę do innego miasta?

Jak zaplanować i zorganizować przeprowadzkę do innego miasta?

Przeprowadzka do innego miasta to jedno z ważniejszych wydarzeń naszego życia. Jak podają statystyki, najczęściej przyjemność ta spotyka nas dwa lub trzy razy w życiu. Przeprowadzka jednak może dostarczyć także wielu problemów.

Naszą głowę zaprząta perspektywa długich tygodni pakowania naszego dobytku do walizek, pudełek kartonowych, toreb czy worków. Martwimy się o ich bezpieczne przeniesienie, przewóz i wypakowywanie. Przeraża nas znoszenie po schodach mebli i innych ciężkich, nieporęcznych przedmiotów a chaos związany z organizacją przeprowadzki sprawia, że odnalezienie cennego drobiazgu wśród setek pudeł może być nie lada wyzwaniem.

Gdzie szukać pomocy przy organizacji przeprowadzki?

Dobrym pomysłem może okazać się szukanie pomocy wśród znajomych. Po co jednak mamy poświęcać dużo czasu, nerwów na planowanie i organizację przeprowadzki. Dużo lepszym rozwiązaniem (i coraz popularniejszym) będzie zwrócenie się o pomoc do profesjonalnej firmy przeprowadzkowej. Na rynku istnieje wiele takich firm, choć nie każda jest w pełni profesjonalna i nie każda dysponuje całym wachlarzem usług dotyczących pakowania, wyniesienia, przewiezienia i wniesienia przedmiotów do nowego mieszkania. Nie każda z firm oferuje także usługi nietypowe jak np. transport fortepianu czy sejfu. Korzystając z usług firmy przeprowadzkowej otrzymamy także szybką i rzetelną wycenę kosztów, ale przede wszystkim zaoszczędzimy swój cenny czas. Powierzenie organizacji tego przedsięwzięcia profesjonalistom to także pewność, że nasze bezcenne pamiątki rodzinne, meble i pozostałe przedmioty zostaną otoczone należytą opieką przy transporcie.

Przeprowadzki w Łodz na Piotrkowska Magda
Wynajęcie doświadczonej firmy przeprowadzkowej, to duże ułatwienie.

Czego nie zrobi za nas firma?

Przed wynajęciem firmy przeprowadzkowej warto jednak na początku, we własnym zakresie, zrobić zestawienie przedmiotów, które niekoniecznie muszą się znaleźć w naszym nowym lokum. To przecież my, w naszym subiektywnym odczuciu, najlepiej wiemy jakie przedmioty powinny nam towarzyszyć w nowym miejscu zamieszkania. Pozbycie się zbędnych przedmiotów poprzez wstępną selekcję pozwoli na skrócenie czasu samej przeprowadzki oraz do zminimalizowania jej kosztów.

Organizacja przeprowadzki samemu nie jest łatwym zadaniem. Okres przeprowadzkowy często kojarzony jest z dużym stresem i ogromną ilością pracy. W obecnych czasach nie pozostajemy jednak z tym ciężarem sami – warto zwrócić się o pomoc do doświadczonej firmy, która zrealizuje za nas tę „czarną robotę”, a my będziemy mogli ze spokojem patrzeć w naszą przyszłość w nowym, komfortowym lokum.

Poradnik przeprowadzkowy
Jak ułatwić przenoszenie dobytku podczas przeprowadzki?

Przenoszenie dobytku jest nieodłącznym elementem każdej przeprowadzki. Bez względu na jej zakres, wielkość, występuje i zawsze sprawia dość sporo kłopotu. Oczywiście nie ma w tym nic zaskakującego – zawsze jest sporą trudnością jest przenoszenie drobiazgów, a potężną wręcz przenoszenie cięższych rzeczy. Na szczęście istnieją sposoby by sobie tą pracę ułatwić. Przenoszenie dobyty podczas przeprowadzki – warto zapewnić sobie…