Strona główna > Blog > Jak wybrać firmę przeprowadzkową

Jak wybrać firmę przeprowadzkową

Jak wybrać firmę przeprowadzkową

Wiele pisze i mówi się ostatnio o wiarygodności różnych firm i sposobach wyboru firmy usługowej, która najlepiej spełni nasze oczekiwania czy oferuje produkt zgodny z naszymi standardami. Temat jest niezwykle aktualny ponieważ na rynku pojawiło się wiele firm, których wiarogodność jest wątpliwa. Jednocześnie za pośrednictwem Internetu, gdzie zazwyczaj szukamy informacji o firmach i interesujących nas produktach, bardzo ciężko jest jednoznacznie zweryfikować, czy mamy do czynienia z firmą rzetelną, czy tylko z niezwykle inteligentnymi oszustami, których oferta w rzeczywistości odbiega od obietnic i zapewnień.

Sposoby weryfikacji firmy przeprowadzkowej

Firma Fortis Przeprowadzki przez cały czas funkcjonowania na rynku przeprowadzkowym zetknęła się zarówno z bardzo profesjonalnymi firmami przeprowadzkowymi, jak i z osobami, które nie do końca opanowały tajniki wykonywanego przez siebie fachu. Dlatego, znając swoją branże, możemy polecić najlepsze sposoby weryfikacji firmy przeprowadzkowej, dzięki którym klienci będą mogli mieć pewność, że zamówiona przez nich usługa przeprowadzkowe zostanie wykonana na odpowiednim poziomie. Jeśli więc planujesz przeprowadzkę, koniecznie rozważ nasze sugestie.

Rekomendacja znajomych

ierwszy kontakt z firmą realizującą przeprowadzki

Przede wszystkim warto polegać na rekomendacji znajomych i osób, które już się przeprowadzały. Nikt lepiej nie przedstawi nam przebiegu przeprowadzki, niż osoba która już jej doświadczyła na własnej skórze. Jeśli więc mamy znajomych, którzy często zmieniają miejsce zamieszkania, koniecznie poprośmy ich o radę. Jednak niekoniecznie wierzmy opiniom zasłyszanym gdzieś w miejscu pracy czy wśród znajomych – plotkom przekazywanym w gronie towarzyskim. Często o jakiejś firmie mówi się że jest dobra, tylko dlatego że jest znana, a w rzeczywistości nikt jeszcze nie korzystał z jej usług. W związku z tym pytajmy u źródła i nie wierzmy pogłoskom.

Pierwszy kontakt z firmą realizującą przeprowadzki

Jeśli już spośród wielu firm wyselekcjonujemy te kilka, z którymi chcemy się skontaktować, przeznaczmy dużo czasu na rozmowę z przedstawicielami tych firm i nie róbmy tego w pośpiechu. Warto zwrócić szczególną uwagę jak przebiega pierwszy kontakt z firmą, który zazwyczaj odbywa się za pośrednictwem rozmowy telefonicznej. Czy osoba z którą rozmawiamy udziela nam fachowych informacji, czy mamy poczucie że zna się na swoim fachu i czy zadaje nam niezbędne pytania dodatkowe, by dokładnie dowiedzieć się jakiej usługi potrzebujemy i dostosować swoją ofertę do potrzeb klienta. Wiele osób w trakcie rozmowy telefonicznej zwraca także uwagę na elementy dotykowe, takie jak ton i barwa głosu rozmówcy oraz przede wszystkim na komunikatywność i ogólne odczucia po zakończonej rozmowie. Jest to niewątpliwie istotny element – jeśli z kimś się nam dobrze rozmawia, prawdopodobnie dobrze będzie się nam z nim współpracować w przyszłości.

Więcej praktycznych porad możesz znaleźć w poradniku przeprowadzkowym na stronie fortis-przeprowadzki.pl.

Poradnik przeprowadzkowy
Jak zapakować sprzęt komputerowy?

Planując zmianę miejsca zamieszkania musimy znaleźć odpowiedź na wiele trudnych pytań, jednym z nich jest pytanie jak zapakować sprzęt komputerowy? Sprzęt tego typu nie dość, że jest niezwykle drogi (cena zestawu komputerowego waha się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych) to również jest niezwykle delikatny. Ponadto komputer to nie tylko sprzęt, to również pliki…