Strona główna > Blog > Jak wprowadzić się szybko i dobrze?

Jak wprowadzić się szybko i dobrze?

Przeprowadzka dla wielu osób kojarzy się z wyprowadzką. Nic bardziej błędnego. Przeprowadzka to nie tylko konieczność opuszczenia danego lokalu mieszkalnego i zabrania wszystkich rzeczy do nowego miejsca zamieszkania, ale również konieczność wprowadzenia się, co nie zawsze jest proste, tym bardziej, że niektórzy robią to pierwszy raz w życiu. Warto wiedzieć jak to zrobić.

Wprowadzenie się do nowego mieszkania czy domu nie jest tak łatwe i oczywiste jak mogłoby się wydawać. Warto zdać sobie sprawę z tego, ze jest to praca, przy której wszystkie przewiezione rzeczy trzeba w nowym miejscu sensownie rozlokować, ustawiają rzecz jasna wcześniej meble i inne elementy wyposażenia mieszkania. Jak to wszystko zrobić szybko i dobrze?

Wprowadzając się powinniśmy meblować pomieszczenia po kolei.

Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest meblowanie każdego pomieszczenia po kolei. Dzięki temu unika się przypadkowego bałaganu i problemów z rozlokowaniem wszystkiego tak jak trzeba.

Oczywiście należy zdać sobie sprawę z jednego – na początku wszystkie meble należy zgromadzić w nowym domu czy mieszkaniu, w jednym miejscu. Jest to szczególnie ważne, gdy samochód, którym wszystko przewieziono jest wynajęty, a więc każda godzina postoju się liczy na niekorzyść. Gdzie zgromadzić meble? Najczęściej jest to największy pokój w mieszkaniu czy domu, więc to pomieszczenie będziemy meblować na końcu. W zależności od układu mieszkania, warto wiec zacząć od pomieszczeń mniejszych – kuchni, łazienki, czy też pokoi o mniejszej powierzchni. Zawsze ustawiamy od początku do końca wszelkie meble w danym pomieszczeniu, po czym przechodzimy do wypełniania ich rzeczami. Gdy skończymy pracę w danym pomieszczeniu zabieramy się za meblowanie kolejnego. Oczywiście od tej zasady istnieją różnego rodzaju odstępstwa – w zależności od tego, w jaki sposób należy dane pomieszczenie umeblować, można zdecydować się na inną opcję – meblowanie wszystkich pomieszczeń, po czym rozpakowywanie kartonów i umieszczanie rzeczy w odpowiednich meblach.

Czy wszystkie rzeczy pasują do nowego miejsca zamieszkania?

Wprowadzając się warto również zwrócić uwagę na to, czy wszystkie rzeczy są rzeczywiście potrzebne. Czasami w planach to jest oczywiste, w rzeczywistości okazuje się, ze dana rzecz do nowego miejsca nie pasuje. Nie warto próbować wkładać jej na siłę, lokować w przypadkowym miejscu, zamiast tego, po prostu zdecydować się na jej wyrzucenie.

Trudniej jest się wprowadzić niż wyprowadzić.

Wprowadzenie się jest o wiele trudniejsze, niż wyprowadzka, gdyż o wiele trudniej ustawić wszystko tak jak należy, niż zabrać wszystko z danego mieszkania czy domu i wynieść w kartonach czy workach. Wprowadzając się, warto jednak „rozpakować” rzeczy do końca, posprzątać i wszystko zakończyć. Wprowadzając się, nie należy pozostawiać prac na później, choć z pewnością takie myśli będą się pojawiać. Zaczynając życie w nowym miejscu, nie należy zaczynać od spraw niezałatwionych. Pozostawienie rzeczy nie rozpakowanych, nie dokończenie pracy przy wprowadzaniu się, jest właśnie takim działaniem – warto go unikać.

Poradnik przeprowadzkowy
Mieszkanie z kredytem – czy warto je kupować?

Przeprowadzka z mieszkania, które zostało kupione na kredyt, bardzo często uznawana jest za niemożliwą. Do pewnego czasu tak rzeczywiście było – bank uniemożliwiał lub znakomicie utrudniał tego rodzaju operacje, zmuszając dla przykładu, do ponoszenia opłat z tytułu wcześniejszej spłaty kredytu i nierzadko uniemożliwiając zawarcie aktu notarialnego sprzedaży mieszkania. Dziś jest inaczej. Sprzedaż mieszkania, które zostało kupione na…