Strona główna > Blog > Jak spakować odzież podczas przeprowadzki?

Jak spakować odzież podczas przeprowadzki?

Realizacja przeprowadzki to trudny czas wielkiego pakowania. Wie o tym każdy z nas. Pakujemy wszystko, co posiadamy w domu czy mieszkaniu, do większych opakowań, tak aby móc przenieść to bez większego kłopotu. W przypadku wielu rzeczy, zwracamy dużą uwagę na to, by zapakować je tak, aby nie uległy zniszczeniu podczas transportu, czy też przenoszenia. Najbardziej uważamy na rzeczy szklane, kruche, łamliwe i podobne – każą z nich pakujemy tak, by dotarła na miejsce w całości.

Przywiązywanie uwagi do zapakowania i transportu rzeczy bardzo delikatnych, jest jak najbardziej sensowne – nikomu bowiem nie zależy, by takie rzeczy dotarły na miejsce zniszczone, nie zawsze jednak pamiętamy o tym, że nie tylko takie rzeczy mogą się podczas przeprowadzki zniszczyć lub zagubić. Taka sama sytuacja może się zdarzyć w przypadku odzieży. Jej wartość czasami jest znaczna – warto więc zadbać o to, by nic się z nią nie stało.

Transport odzieży podczas przeprowadzki – co może się wydarzyć?

Odzież, to dość charakterystyczna rzecz do przewożenia. Kłopot z nią może pojawić się już na początku – jako jedna z niewielu rzeczy, może ulec znacznemu zabrudzeniu, które niekiedy jest nieodwracalne. Zaczynając pakowanie odzieży do przeprowadzki, warto mieć tego świadomość. Nie można pakować odzieży, pomiędzy pakowaniem mebli czy innego sprzętu. Temat pakowania odzieży powinien być tematem osobnym.

Wiele osób uważa, że najlepiej sprawdza się pakowanie odzieży w worki – nie zawsze tak jest. Owszem – odzież nie jest czymś, co może się złamać, zniszczyć czy uszkodzić i zapakowania w worki na pewno dotrze na miejsce w całości, należy jednak wiedzieć, że tak przewożoną odzież wyciągniemy z worków pomiętą i wygniecioną, poza tym będzie nas czekać składanie jej jeszcze raz – od początku. W takiej sytuacji warto rozważyć inną opcję.

przeprowadzki

Kartony i różne pojemniki na odzież.

Kartony i różnego rodzaju pojemniki na odzież, to o wiele lepsze rozwiązanie. Dzięki niemu można odzież pakować złożoną i taką też wypakowywać. Oszczędność czasu jest w tym momencie bardzo duża – brak potrzeby składania rzeczy, to luksus szybkiego rozpakowywania i wkładania ich na miejsce.

Garnitury i podobne.

Nie wszystkie rzeczy uda się przewieźć w kartonach, niektóre należy przewozić w stanie rozłożonym. Taka sytuacja pojawia się choćby w przypadku garniturów, żakietów i podobnych. Warto przewozić je w ochronnych opakowaniach, lub po prostu ochronić na czas transportu specjalnymi workami – dzięki temu można mieć gwarancje, że nic się z nimi nie stanie, nie zaplamią się, nie zmokną.

Odpowiednie spakowania to nie wszystko!

Każda rzecz, którą przewozimy powinna być sucha i czysta. Jeśli pojawia się konieczność przewiezienia rzeczy brudnych, należy je osobno zapakować.

Dobrze przewożone rzeczy, to rzeczy które dotrą na miejsce bez żadnych problemów. Warto się o to postarać – wartość odzieży często jest znaczna – nie można dopuszczać do tego, by uległa zniszczeniu.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka – nie warto podchodzić do niej sceptycznie.

Przeprowadzka do nowego miejsca zamieszkania, bez względu czy to jest dom, czy mieszkanie i bez względu na lokalizacje, zawsze wiąże się z pozytywnymi doświadczeniami. Niekiedy jednak, już po skończeniu wszystkich prac przy przeprowadzce i po zamieszaniu w nowym miejscu, zaczynają nas nachodzić negatywne emocje. Pytanie: a może lepiej było tam? Odpowiedź jest prosta.Każda przeprowadzka, jest bardzo poważną zmianą w…