Strona główna > Blog > Internet a firmy realizujące przeprowadzki

Internet a firmy realizujące przeprowadzki

Internet a firmy realizujące przeprowadzkiInternet, podobnie jak każde nowe i jeszcze nie do końca poznane zjawisko, budzi wiele kontrowersji wśród naukowców, badaczy i samych użytkowników. Jedni są zachwyceni technologią, która ich zdaniem znacząco poprawi jakość współczesnego życia  i dokona przełomu w historii ludzkości, inni zaś przewidują upadek cywilizacji i więzi międzyludzkich właśnie za sprawą korzystania z sieci.

Poglądy dotyczące wpływu internetu na społeczeństwo są więc skrajne i oscylują od wręcz utopijnych wizji nowego, wspaniałego świata, po demonizowanie nowej technologii i jej destrukcyjnego charakteru. Nikt jednak nie kwestionuje samego wpływu (pozytywnego zdaniem niektórych, negatywnego według innych) internetu na współczesne społeczeństwo.

Historia internetu

Początki internetu zazwyczaj wiąże się z pracami amerykańskiej instytucji badawczej US Defense Department’s Advanced Research Projects Agency (APRA), której jednym z zadań było stworzenie systemu łączności odpornego na atak nuklearny. Pierwsza na świecie sieć komputerowa (APRANET) zaczęła funkcjonować 1 września 1969 r. i miała służyć celom wojskowym oraz badawczym.

przeprowadzki

Z biegiem lat konieczne stało się oddzielenie tych dwóch głównych obszarów funkcjonowania sieci. W 1983 r. APRANET został przeznaczony do użytku ośrodkom naukowym, na potrzeby wojska stworzono zaś MILNET. W latach osiemdziesiątych w tworzenie sieci zaangażowało się także National Science Foundation, by wkrótce stworzyć sieć szkieletową – NSFNET. Jednak prawdziwy przełom w upowszechnieniu internetu nastąpił dopiero w 1990 r. w Genewie, w Centre Européen pour la Recherche Nucleaire (CERN). Naukowcy pod kierownictwem Tima Bernersa-Lee i Roberta Cailliau stworzyli system World Wide Web. Dzięki niemu przeciętni użytkownicy zyskali możliwość korzystania z sieci i wyszukiwania w niej informacji, co zrewolucjonizowało sposób postrzegania i opisu świata. Stało się także istotnym bodźcem do zmian dla wielu firm i branży, także dla branży przeprowadzkowej.

Jak internet zmienił firmy realizujące przeprowadzki

Dziś głównym źródłem pozyskiwania klientów przez firmy realizujące przeprowadzki jest właśnie internet – posiadane przez firmy strony internetowe pozycjonowane w wyszukiwarkach oraz blogi i profile na serwisach społecznościowych. Pozostałe wspomniane źródła – blogi i serwisy, nie są jeszcze wykorzystywane w stu procentach, jednak ich znaczenie wciąż rośnie. Największe i najbardziej renomowane polskie firmy przeprowadzkowe zdały sobie bowiem sprawę, że tylko dzięki dobremu opanowaniu komunikacji z klientami przez internet, mogą odnieść obecnie długoterminowy sukces.

Internet bez wątpienia zmienił również pozyskiwanie klientów przez firmy realizujące przeprowadzki międzynarodowe, widać to doskonale po Łódzkiej firmie przeprowadzkowej Fortis, która specjalizuje się właśnie również w realizacji przeprowadzek międzynarodowych, pełną ofertę firmy można znaleźć na stronie wspomnianej podstronie.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka – strach jest zbędny

Przeprowadzka to czas, który u wielu z nas budzi poważne obawy. Nie można oczywiście się dziwić, ponieważ wszystko to co nowe i trudne może takie skojarzenia budzić. W przypadku przeprowadzki to tym bardziej oczywiste – nie dość, że jest to dla wielu z nas nowość, to jeszcze wymagająca bardzo dużego zaangażowania. To tylko przeprowadzka Przeprowadzki nie warto…