Strona główna > Blog > Hotel w Łodzi (na zbiegu Piotrkowskiej i Mickiewicza) nareszcie ma powstać

Hotel w Łodzi (na zbiegu Piotrkowskiej i Mickiewicza) nareszcie ma powstać

Mieszkańcy Łodzi na pewno dobrze pamiętają, jak to wiele lat temu wyburzany był stary budynek znajdujący się na rogu ulicy Piotrkowskiej oraz Mickiewicza. Wyburzanie było efektem dość poważnych planów ówczesnych włodarzy miasta. Zakładano bowiem powstanie w tym miejscu hotelu o standardzie pokoi pięciogwiazdkowym, a więc na pewno miał to być hotel reprezentacyjny. Teoretycznie hotel ten miał powstać już w roku 2008, ale bardzo szybko cała sprawa ucichła. Mamy rok 2016 i działka nadal jest pusta, a dookoła zmieniło się wiele. To właśnie obok tego miejsca powstał ogromny przystanek komunikacji miejskiej, który to był częściej ogromnej przebudowy związanej z trasą WZ w Łodzi. Łódź się dynamicznie zmienia, a wraz z tym mamy kolejne plany związane ze wspomnianą na początku działką.

Będzie nowy Hilton w Łodzi?

Według władz miasta do końca roku 2018 na działce przy zbiegu ulicy Piotrkowskiej oraz Mickiewicza ma bowiem stanąć hotel Hilton. Zmieniły się jednak priorytety, gdyż pierwotnie miał tam stanąć hotel o pięciogwiazdkowym standardzie. Dzisiaj wiadomo już, że Hilton ma oferować pokoje w standardzie 3 gwiazdek, a więc być bardziej przyjazny obywatelom klasy średniej i oferować w miarę rozsądne ceny. Jest to przede wszystkim efekt powstania Hotelu Andels w Manufakturze, który uznawany jest dzisiaj za jeden z bardziej luksusowych w Łodzi i który tak naprawdę nie ma zbyt dużego obłożenia. Powstanie kolejnego luksusowego hotelu mogłoby się faktycznie mijać z celem.

Łódź potrzebuje hoteli średniej klasy

Łódź jak na razie nie jest specjalnie turystycznym miastem, ale okazuje się, że baza hotelowa jest naprawdę uboga i absolutnie nie spełnia aktualnych potrzeb. W mieście każdego roku odbywa się bowiem mnóstwo imprez kulturalnych, na które przyjeżdża wiele osób i dla których miejsc w hotelach po prostu brakuje. Ważnym punktem miasta jest również Atlas Arena, gdzie każdego roku mamy dziesiątki światowej klasy koncertów, odbywają się rozgrywki sportowe, a do tego różne drobniejsze imprezy, które także przyciągają wielu przyjezdnych. Pomysł zbudowania trzygwiazdkowego hotelu w centrum miasta może okazać się więc bardzo dobry. Dodatkowo jest to świetna lokalizacja z racji wspomnianego już przystanku, na którym zbiega się wiele linii tramwajowych, co ułatwia dotarcie do praktycznie każdego zakątku miasta. Hotel ma mieć także nowoczesną formę, która na pewno doskonale wpasuję się w wizję nowego centrum przy trasie WZ.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeróbki nowego mieszkania. Warto?

Wprowadzanie się do nowego mieszkania, zawsze ma związek z meblowaniem całego lokalu. Niekiedy już w chwili zakupu mieszkania okazuje się, że samo meblowanie to za mało – niezbędne są przeróbki kupionego lokalu. Czy warto decydować się na przeróbki nowego mieszkania? W zasadzie przeróbka mieszkania, które nabyliśmy jest dobrym pomysłem. O wiele lepiej zdecydować się na takie prace już na początku…