Strona główna > Blog > Historia przeprowadzek – Pickfords

Historia przeprowadzek – Pickfords

Branża firm przeprowadzkowych w Polsce jest stosunkowo młodym segmentem rynku. Najstarsze firmy mają najwyżej kilkanaście lat i zazwyczaj wywodziły się z niewielkich firm transportowych. Nie mają więc długoletniej tradycji i nie mogą poszczycić się historią, podobną do historii kilku największych zagranicznych firm przeprowadzkowych. Niektóre z nich są już renomowanymi markami, rozpoznawalnymi za granicą na równi z wieloma światowymi brandami.

Pickfords to najstarsza firma przeprowadzkowa na świecie

Jedną z najstarszych firm przeprowadzkowych na świecie jest Pickfords  – założona w siedemnastym wieku w Wielkiej Brytanii. Jest ona nie tylko najbardziej wiekową firmą w branży usług przeprowadzkowych i transportu, ale i jedną z najstarszych i wciąż funkcjonujących firm w Wielkiej Brytanii w ogóle. Funkcjonuje od wielu pokoleń i z roku na rok jej pozycja rynkowa jest coraz większa, a zasięg oddziaływania szerszy.

Historia przeprowadzek z firmą Pickords

Pickords

Firma Pickfords powstała jako firma rodzinna, jej nazwa pochodzi więc od nazwiska rodziny. Ten sposób nazywania firm był niegdyś niezwykle popularny i w przypadku firm rodzinnych sprawdza się do dziś. Jednak przyjęcie, że firma powstała w siedemnastym wieku nie jest pewne i potwierdzone historycznie, jest tu rodzajem firmowej legendy. Najwcześniejsza wzmianka, od której wielu uznaje rozpoczęcie działalności  tego przedsiębiorstwa, dotyczy Willa Pickforda i pochodzi najprawdopodobniej z roku tysiąc sześćset trzydziestego. Will Pickford był – zgodnie z kultywowaną i propagowaną historią firmy, przewoźnikiem, który pracował niedaleko Manchesteru (na południe od tegoż miasta). Jednak jego połączenie z firmą nie jest sprawdzone i potwierdzone. Bardziej potwierdzone są już informacje z roku tysiąc sześćset czterdziestego szóstego. W roku tym,  w trakcie trwania wojny secesyjnej, rodzina Pickfords posiadała kopalnię w której do transportu kamieni wykorzystywano siłę pociągową zwierząt. Następnie rodzina zrezygnowała z prowadzania kopalni, a posiadane zwierzęta pociągowe zostały zaprzęgnięte do przewozu towarów, czyniąc z rodziny tragarzy.

Jak wygląda firma Pickfords dziś?

Firma Pickfords z powodzeniem i sukcesem działa do dziś. Ma oddziały i świadczy usługi na terenie całe Wielkie Brytanii oraz Irlandii. W skład jej oferty wchodzą usługi dostosowanie zarówno do potrzeb klientów indywidualnych, jak i firmowych. Firma jest doskonałym przykładem tego, jak niewielki rodzinny biznes może przez lata przekształcić się w zatrudniającą setki osób korporację. Dzięki swej renomie i marce przetrwała liczne kryzysy i funkcjonuje nieprzerwanie już od kliku wieków.

Poradnik przeprowadzkowy
Kryzys w branży przeprowadzkowej w Łodzi

Jakiś czas temu świat obiegła informacja o nadchodzącym kryzysie gospodarczym zapoczątkowanym w sektorze bankowym. Większość państw Europy rozpoczęła zatem systematyczny plan zapobiegania kryzysowi , walki z nim i łagodzenia jego skutków. W ubiegłym roku praktycznie wszystkie państwa Europy zanotowały ujemny wskaźnik wzrostu gospodarczego, ponieważ niestety kryzysu nie dało się zatrzymać. Prawie wszystkie państwa, oprócz Polski. Sytuacja w Polsce…