Strona główna > Blog > Historia przeprowadzek – Pickfords

Historia przeprowadzek – Pickfords

Branża firm przeprowadzkowych w Polsce jest stosunkowo młodym segmentem rynku. Najstarsze firmy mają najwyżej kilkanaście lat i zazwyczaj wywodziły się z niewielkich firm transportowych. Nie mają więc długoletniej tradycji i nie mogą poszczycić się historią, podobną do historii kilku największych zagranicznych firm przeprowadzkowych. Niektóre z nich są już renomowanymi markami, rozpoznawalnymi za granicą na równi z wieloma światowymi brandami.

Pickfords to najstarsza firma przeprowadzkowa na świecie

Jedną z najstarszych firm przeprowadzkowych na świecie jest Pickfords  – założona w siedemnastym wieku w Wielkiej Brytanii. Jest ona nie tylko najbardziej wiekową firmą w branży usług przeprowadzkowych i transportu, ale i jedną z najstarszych i wciąż funkcjonujących firm w Wielkiej Brytanii w ogóle. Funkcjonuje od wielu pokoleń i z roku na rok jej pozycja rynkowa jest coraz większa, a zasięg oddziaływania szerszy.

Historia przeprowadzek z firmą Pickords

Pickords

Firma Pickfords powstała jako firma rodzinna, jej nazwa pochodzi więc od nazwiska rodziny. Ten sposób nazywania firm był niegdyś niezwykle popularny i w przypadku firm rodzinnych sprawdza się do dziś. Jednak przyjęcie, że firma powstała w siedemnastym wieku nie jest pewne i potwierdzone historycznie, jest tu rodzajem firmowej legendy. Najwcześniejsza wzmianka, od której wielu uznaje rozpoczęcie działalności  tego przedsiębiorstwa, dotyczy Willa Pickforda i pochodzi najprawdopodobniej z roku tysiąc sześćset trzydziestego. Will Pickford był – zgodnie z kultywowaną i propagowaną historią firmy, przewoźnikiem, który pracował niedaleko Manchesteru (na południe od tegoż miasta). Jednak jego połączenie z firmą nie jest sprawdzone i potwierdzone. Bardziej potwierdzone są już informacje z roku tysiąc sześćset czterdziestego szóstego. W roku tym,  w trakcie trwania wojny secesyjnej, rodzina Pickfords posiadała kopalnię w której do transportu kamieni wykorzystywano siłę pociągową zwierząt. Następnie rodzina zrezygnowała z prowadzania kopalni, a posiadane zwierzęta pociągowe zostały zaprzęgnięte do przewozu towarów, czyniąc z rodziny tragarzy.

Jak wygląda firma Pickfords dziś?

Firma Pickfords z powodzeniem i sukcesem działa do dziś. Ma oddziały i świadczy usługi na terenie całe Wielkie Brytanii oraz Irlandii. W skład jej oferty wchodzą usługi dostosowanie zarówno do potrzeb klientów indywidualnych, jak i firmowych. Firma jest doskonałym przykładem tego, jak niewielki rodzinny biznes może przez lata przekształcić się w zatrudniającą setki osób korporację. Dzięki swej renomie i marce przetrwała liczne kryzysy i funkcjonuje nieprzerwanie już od kliku wieków.

Poradnik przeprowadzkowy
Transport mebli między miastami, czyli jak zorganizować bezpieczny przewóz

Wśród największych wyzwań, które towarzyszą każdej przeprowadzce jest oczywiście przetransportowanie swojego dobytku (a przynajmniej znacznej jego części) do nowego mieszkania. Okazuje się, że najtrudniej będą mieli Ci, którzy decydują się na transport mebli – te zazwyczaj nie są lekkie, a dodatkowo zajmują często sporo przestrzeni. Z racji swoich zazwyczaj nieporęcznych rozmiarów i dużej wagi, znoszenie…