Strona główna > Blog > Czy przeprowadzka z miasta na wieś ma sens?

Czy przeprowadzka z miasta na wieś ma sens?

przeprowadzka z miasta na wieś

Miasto to miejsce, w którym warto żyć. Wiele możliwości, wiele szans na realizację siebie, realizowanie swoich zainteresować, szans na dobrą pracę – to pozytywy takiego miejsca zamieszkania. Niestety są i negatywy. Czasami jest ich na tyle dużo, że miasta można mieć dosyć. Pojawia się pomysł przeprowadzki na wieś. Czy to ma sens?

Jaki jest sens przeprowadzki z miasta na wieś?

Zdawać by się mogło, że sens jest olbrzymi. Spokojniejsza wieś, niższe koszty życia, brak problemów, brak trosk, które w mieście są po prostu naturalne, to coś, co powoduje, że wsią zaczynamy się interesować. Decyzja powinna być jednak bardzo przemyślana, wieś bowiem to również poważne minusy.

Przeprowadzka z miasta na wieś plusy i minusy.

Koszty dojazdów.

Należy pamiętać, że dojazdy ze wsi do miasta – a jest to naturalne na przykład w przypadku pracy w mieście – to koszty, które nadwyręża domowy budżet. Wszelkie wyjazdy na zakupy, do lekarza, kina czy teatru również. Koszty są oczywiście tym większe, im większa jest odległość do pokonania.

Koszty życia.

Koszty życia, z pozoru na wsi są dużo mniejsze. Każdy kto się zastanawia nad przeprowadzka z miasta na wieś, powie – są dużo mniejsze, ponieważ nie ma konieczności płacenia czynszu za mieszkania. Oczywiście tak jest, jednak nie można zapominać, że pojawiają się w tym momencie inne koszty – opału, remontów domu, utrzymania go w dobrym stanie i wielu innych.

wieś

Praca.

Przeprowadzając się na wieś, nie można zapominać jeszcze o jednym – przybędzie nam wiele obowiązków związanych z nowym miejscem. Trzeba będzie znaleźć na nie czas i siły. Odśnieżanie, koszenie trawy – można wymieniać bez końca.

Życie na wsi jest z pozoru spokojniejsze niż w mieście, jednak ma swoje wady, o czym po prostu się nie mówi. Jeśli zastanawiamy się nad takim rozwiązaniem, rozważmy i za i przeciw. Decyzja raz podjęta, jest bowiem decyzją na lata – nie można robić niczego pochopnie, tym bardziej, że przeprowadzka na wieś jest łatwa. W drugą stronę już nie zawsze.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka. Szybko, znaczy niedokładnie.

Przeprowadzka z mieszkania czy domu, to szczęśliwe chwile. Każdy, albo prawie każdy, kto się przeprowadza, robi to z jednego powodu – chce sobie i swojej rodzinie zmienić życie na lepsze. Zrozumiałe jest w tej sytuacji, że każdemu zależy, by przeprowadzić się jak najszybciej. Czy warto przeprowadzać się szybko? W zasadzie tak, nie należy zapominać jednak, że…