Strona główna > Blog > Czy muszę być osobiście na przeprowadzce?

Czy muszę być osobiście na przeprowadzce?

Przeprowadzka to praca, której trzeba poświęcić sporo czasu. Każdy, kto się przeprowadzał lub ma to w planach i ma nakreślony plan prac, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w ciągu kilku godzin przeprowadzka z pewnością się nie zakończy.

Osoby, które nie mają możliwości zajęcia się przeprowadzką we własnym zakresie, najczęściej decydują się nas wynajęcie firmy przeprowadzkowej – to logiczne rozwiązanie, które pozwala zrzucić z siebie jarzmo obowiązków przy przeprowadzce. Firma przeprowadzkowa wykona pracę szybko, dokładnie, a zaangażowanie klienta będzie zależne od niego samego – jeśli nie zechce, w niczym nie musi pomagać.

Każdy, kto się przeprowadzał, wie, że jest takie rozwiązanie i zapewnia znaczne ułatwienie tego procesu. W opinii osób, decydujących się na wynajęcie firmy przeprowadzkowej, często uważa się, że klient zlecający przeprowadzkę zawsze musi być na miejscu wykonywania zlecenia, które bez tego może przecież być wykonane źle, błędnie. Niekoniecznie.

Oczywiście doskonale, jest, jeśli klient posiada czas na to, by doglądać wszystkiego, co się dzieje przy przeprowadzce, jednak nie można twierdzić, że jest to wymagane. Klient może uczestniczyć w przeprowadzce lub nie, przeprowadzka bez udziału klienta w niczym nie będzie gorsza od przeprowadzki, w której klient „ma wszystko na oku”.

W przypadku gdy klient nie może dotrzeć do miejsca, w którym będzie wykonywana przeprowadzka, nie może być również na miejscu, do którego rzeczy z przeprowadzek zostaną przywiezione, oczywiście nie musi tego robić. Ustalając szczegóły przeprowadzki, ustala zakres działań firmy przeprowadzkowej i może być pewien, że przeprowadzka będzie wykonana zgodnie z wymogami, będzie zrealizowana zgodnie z umową.

Jeśli klient nie chce lub nie może uczestniczyć w przeprowadzce, musi nam tylko przekazać klucze do mieszkania czy domu, z którego mamy wynieść dobytek i ewentualnie dokumenty, którymi będziemy mogli się okazać w przypadku jakiejś kontroli.

Zachęcamy zawsze do uczestnictwa w przeprowadzce, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że to nie jest zawsze takie proste. Z tego między innymi powodu sugerujemy jak najszybsze spojrzenie na dowiezione na miejsce rzeczy i zgłoszenie ewentualnych problemów, uszkodzeń, lub powiadomienie o błędach w przeprowadzce.

Przeprowadzka bez obecności klienta to nic takiego – w ofercie firmy taka opcja występuje od zawsze. Uściślenie pytania, byłoby zasadne, ale oczywiście odpowiemy – tak. Klient nie musi być przy przeprowadzce, by udała się tak jak należy.

Poradnik przeprowadzkowy
Mieszkanie w nowym miejscu to nowe obowiązki

Przeprowadzka do nowego miejsca zamieszkania, to krok oczywisty – każdy chce mieszkać bowiem lepiej, każdy chce mieszkać w miejscu, które sobie wymarzył. Decyzja o przeprowadzce może niewiele zmienia w życiu, ale przeprowadzka już tak. Decydując się na przeprowadzkę, w końcu trafiamy do nowego miejsca zamieszkania. Aklimatyzujemy się w nim, sprawdzamy czy jest tak dobre, jak…