Strona główna > Blog > Co zrobić z rzeczami, których nie chcemy przewozić przy przeprowadzce?

Co zrobić z rzeczami, których nie chcemy przewozić przy przeprowadzce?

Przeprowadzka zawsze wiąże się z koniecznością zabrania wielu rzeczy do nowego miejsca zamieszkania. Oczywiście często jest tak, że nie wszystko chcemy zabierać. Są rzeczy, które nam się po prostu przestały podobać, inne określamy w takiej sytuacji jako nieprzydatne, niektóre po prostu do nowego miejsca nie pasują. Co z nimi zrobić?

Odpowiedź na to pytanie należy zacząć od tego, że takie rzeczy mogą być małe, duże, mogą to być rzeczy różnego przeznaczenia. Bez względu na to jakiego przeznaczenia jednak to są rzeczy, można z nimi zrobić wiele. Co takiego?

Znaczą część osób odpowiedź wprost – po prostu wyrzucić. Oczywiście takie rozwiązanie zawsze istnieje, jednak należy pamiętać, że należy je traktować jako ostateczność. O wiele lepiej zacząć od innych metod rozwiązania problemu niepotrzebnych już rzeczy.

Sprzedaż rzeczy niepotrzebnych

Sprzedaż rzeczy niepotrzebnych wydaje się działaniem bezsensownym. Wychodząc z założenia, że rzeczy są nam niepotrzebne, uważamy, że nie będą potrzebne innym. Nic bardziej mylnego. Bez względu na to, czy chodzi o dobrą odzież, czy chodzi o wyposażenie domu, mogą znaleźć się osoby, które naszymi „niepotrzebnymi” rzeczami będą bardzo zainteresowane. Kupią je, a częstobardzo dobrze za nie zapłacą.

Gdzie szukać kupującego?

W dzisiejszych czasach kierunkiem, który wybiera wielu z nas jest Internet i aukcje internetowe. Owszem, jest to rozwiązanie, ale sprawdza się w niewielkiej części sytuacji. Pomijając fakt dużej konkurencji sprzedawców, trzeba pamiętać, że niektórych kupujących odstrasza opcja dostarczania czegoś paczką oraz wcześniejsze płacenie za to z góry, a odebranie osobiste nie zawsze wchodzi w grę. Czasami jest wręcz odwrotnie, przy większych rzeczach odbiór osobisty jest jedynym rozwiązaniem, a nie zawsze jest ekonomicznie uzasadniony. Może naszym kompletem mebli zainteresuje się osoba z drugiej części Polski, ale z pewnością zrezygnuje z zakupu, ponieważ nie będzie w stanie takiej rzeczy odebrać.

Szukając kupców dla naszych rzeczy, warto ogłaszać się na aukcjach, ale o wiele lepiej skoncentrować się na mediach lokalnych i ogłoszeniach w okolicy. Mogą to być ogłoszenia w sieci, ale mogą to być również klasyczne kartki wywieszane to tu, to tam. Z wielkim zaskoczeniem można odkryć, że rzeczy się w ten sposób sprzedają.

Oddanie rzeczy niepotrzebnych potrzebującym

Jeśli nie chcemy rzeczy sprzedawać, fajnym pomysłem jest oddanie ich potrzebującym. Warto zgłosić się do lokalnej opieki społecznej, do noclegowni dla bezdomnych, lub po prostu ogłosić, że odda się rzeczy za darmo. Z pewnością znajdą się osoby nimi zainteresowane. Oczywiście warto zwrócić uwagę na to, czy po rzeczy przyjeżdżają osoby naprawdę nimi zainteresowane i jednocześnie potrzebujące, czy osoby, które szybko sprzedadzą je innym. Do tego nie warto dopuszczać.

Wyrzucenie rzeczy niepotrzebnych na śmieci

Dopiero gdy powyższe sposoby zawiodą, warto pomyśleć o oddaniu rzeczy na śmieci, pamiętając o konieczności ich segregowania. Oczywiście jeśli będziemy wyrzucać rzeczy elektroniczne, należy oddać je do odpowiedniej firmy utylizacyjnej.

Poradnik przeprowadzkowy
Przeprowadzka za pracą

Przeprowadzka to decyzja podyktowana wieloma trudnymi powodami. Bez wątpienia jednym z popularniejszych jest przeprowadzka za pracą. Migracja w miejsca, gdzie o prace jest po prostu łatwiej. Czy przeprowadzka za pracą ma sens? Bez wątpienia przeprowadzka za praca ma swoje logiczne uzasadnienie. Decyzja o takiej przeprowadzce jest zawsze trudna – wyprowadzamy się, tak naprawdę z miejsca, które lubimy,…