Strona główna > Blog > Co pozostawić w opuszczanym mieszkaniu?

Co pozostawić w opuszczanym mieszkaniu?

Wyprowadzka z mieszkania, zawsze związana jest z wynoszeniem wielu rzeczy. To zupełnie naturalne, że wynosimy wszystko to, co należy do nas.
Czy na pewno wszystko?Odpowiadając na to pytanie, warto zacząć od jednego – myślenie o tym, że należy zabrać absolutnie wszystko, jest błędne. Pomimo tego, że niektóre rzeczy należą do nas, dobrze jest rozważyć ich pozostawienie, mimo tego, że przedstawiają jakąś wartość.

Do najważniejszych rzeczy, które należy wręcz pozostawić należą:

Drzwi.

Oczywistym dla wszystkich jest pozostawienie drzwi wejściowych, jednak wcale nie rzadkim krokiem jest zabieranie tych, które można zdemontować. Oczywiście nie warto tego robić. Bez względu na to jakiego rodzaju są to drzwi, trzeba je pozostawić nowemu właścicielowi lokalu. Oczywiście w przypadku drzwi, których elementem jest futryna zamontowana na trwałe, to w zasadzie naturalne, jednak w przypadku drzwi, które można wyjąć w całości, takich jak drzwi harmonijkowe już nie. Drzwi zawsze powinny pozostać.

Wyposażeniem łazienki.

Bez wątpienia nie warto również zabierać elementów wyposażenia łazienki. Wanna, umywalka, czy nawet kabina prysznicowa, to rzeczy, które często da się odkręcić i wynieść, jednak nie warto się na to decydować. Wyjątkiem są sytuacje, w których kupujący lokal wyraża na to zgodę, chcąc na przykład zamiast kabiny prysznicowej, wstawić wannę.

Wyposażeniem łazienki

Drobne elementy wyposażenia mieszkania.

Kontakty, wyłączniki, blokady drzwi oraz wiele innych elementów to rzeczy, które powinny pozostać w mieszkaniu. Niestety są osoby, które tej zasady nie przestrzegają. Pomimo oczywistego – może się przydać, lepiej to po prostu pozostawić.

Niektóre meble lub AGD.

W zależności od własnych decyzji i porozumienia z nowym właścicielem, można również zostawić w opuszczanym lokalu inne rzeczy. Warto pamiętać o jednym – przeprowadzając się, zaczynamy nowe życie. Nie warto przenosić do niego rzeczy, które używaliśmy w starym miejscu, a w nowym mogą się przydać choć nie muszą.

Poradnik przeprowadzkowy
Outsourcing jako rozwiązanie dla branży przeprowadzkowej

Jedną z charakterystycznych cech branży przeprowadzkowej, która nie dotyczy może jedynie głównego centrum polskiej gospodarki i sektora usług – Warszawy, jest rozdrobnienie na niewielkie, zatrudniające kilku pracowników firmy, zorganizowane w formie działalności osób fizycznych. Konkurencja w branży jest zatem duża, szczególnie wśród firm przeprowadzkowych w takich miastach jak Łódź, Kraków, Gdańsk, Wrocław czy Poznań. Nie ma jednak wyraźnych liderów, którzy posiadaliby znaczący udział…