Strona główna > Blog > Co jeśli nie mogę uzyskać pozwolenia na wjazd, na teren osiedla?

Co jeśli nie mogę uzyskać pozwolenia na wjazd, na teren osiedla?

Przeprowadzka z mieszkania do mieszkania lub domu, często oznacza nie tylko pracę przy noszeniu, pakowaniu, zabezpieczaniu dobytku, ale także walkę z biurokracją. Taka sytuacja pojawia się, choćby wtedy, gdy przeprowadzka wiąże się z koniecznością wjazdu na teren zamkniętego, chronionego osiedla.

Administratorzy osiedli zamkniętych nie zawsze chętnie udostępniają klucze do bramy, którą można dotrzeć na zamknięty teren. Oczywiście nie jest to do końca słuszne i zdarza się w niewielu przypadkach. Stojąc na straży regulaminu, nie otwierają bramy tylko dlatego, że istnieje konieczność przeprowadzki. Po części można to zrozumieć, chociaż oczywiście nie zawsze.

Aby uzyskać możliwość wjazdu na teren osiedla, trzeba powiadomić o konieczności wjazdu i otrzymać klucze do bramy, lub skontaktować się z kimś, kto je posiada, a jednocześnie może wpuścić samochód firmy przeprowadzkowej na zamknięty, prywatny teren. Nierzadko wystarczy informacja o takim fakcie jak przeprowadzka i administrator terenu bez wahania się na to zgodzi, jednak w niektórych sytuacjach potrzebne są większe starania.

Jeśli nie można uzyskać pozwolenia na wjazd, na teren osiedla, oczywiście możemy wystawić klientowi stosowne zaświadczenie, aczkolwiek sugerujemy posłużenie się umową przeprowadzki, w której jasno określony jest termin przeprowadzki, określone są również dane naszej firmy. Każdy, kto przyjmie to do wiadomości, nie powinien utrudniać możliwości wjazdu na zamknięty teren i – na przykład – dojazdu pod klatkę schodowa bloku.

Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba jednak pamiętać, że regulamin osiedla czy terenu obowiązuje wszystkich – mogą w nim istnieć zapisy o zasadach przeprowadzki czy też o godzinach, w których może się ona odbywać. Przy ustalaniu możliwości wjazdu na teren osiedla czy terenu prywatnego zachęcamy do zorientowania się w tych sprawach i poinformowania pracowników firmy o tym, kiedy mogą podjechać. Dopasujemy się do tych wymagań i dotrzemy na miejsce zgodnie z terminem.

Poradnik przeprowadzkowy
Historia przeprowadzek – Pickfords

Branża firm przeprowadzkowych w Polsce jest stosunkowo młodym segmentem rynku. Najstarsze firmy mają najwyżej kilkanaście lat i zazwyczaj wywodziły się z niewielkich firm transportowych. Nie mają więc długoletniej tradycji i nie mogą poszczycić się historią, podobną do historii kilku największych zagranicznych firm przeprowadzkowych. Niektóre z nich są już renomowanymi markami, rozpoznawalnymi za granicą na równi z wieloma światowymi brandami.…