Strona główna > Blog > Cena przeprowadzki – co się na nią składa?

Cena przeprowadzki – co się na nią składa?

Cena przeprowadzki – co się na nią składa?

Decydując się na zlecenie wykonania naszej przeprowadzki zewnętrznej firmie przeprowadzkowej, liczymy się z kosztami, wiadomym bowiem jest, że nikt nie będzie wykonywał takich prac za darmo – w końcu firma przeprowadzkowa działa dla zysku. Nierzadko jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie to mogą być koszty i jakie będą ich rodzaje. Warto się dowiedzieć.

Z czego składa się cena przeprowadzki?

Cena za transport dobytku.

Cena  przeprowadzki składa się bez wątpienia z kosztów transportu. Jest to koszt z reguły wysoki, aczkolwiek nie zawsze najwyższy. Obliczany w prosty sposób, poprzez pomnożenie określonej stawki za kilometr przejazdu samochodu dostawczego i ilości przejechanych kilometrów. Niekiedy do kosztów jazdy, doliczany jest również koszt postoju, liczony w stawkach godzinowych. Jest to opłaca dość kontrowersyjna, ale zrozumiała – kierowca, który nie jedzie, chce również zarabiać, a postoje przy przeprowadzkach są dość długie.

Koszt znoszenia, wnoszenia dobytku.

Jeśli zlecamy znoszenie i wnoszenie rzeczy, połączone z zapakowaniem i wypakowaniem ich z samochodu, musimy się liczyć z tym, ze będziemy musieli za to zapłacić. Czasami stawka zależna jest od piętra mieszkania, czasami od godziny pracy – wszystko zależy od firmy przeprowadzkowej.

Koszty materiałów zabezpieczających i opakowań.

Spośród wielu kosztów przeprowadzki, istotnym jest również koszt materiałów, które firma przeprowadzkowa do niej zużyje, lub produktów, które odpłatnie wykorzysta. W pierwszym przypadku mowa o wszelkich materiałach niezbędnych do odpowiedniego spakowania dobytku w drugim, o rzeczach, dzięki których można go bezpiecznie przenieść – na przykład o kartonach przeprowadzkowych. Analizując koszt tych materiałów, szybko można dostrzec, że to dość wysokie stawki – niestety nie da się tych kosztów uniknąć. Folia stretch, tektura, wypełnienia, taśma klejąca, folia bąbelkowa– to wszystko może zwiększyć koszt przeprowadzki dość istotne.

Cena przeprowadzki

Koszty dodatkowe.

Decydując się na firmę przeprowadzkową, trzeba również zdać sobie sprawę z tego, że mogą pojawić się dodatkowe koszty przeprowadzki. Koszty przygotowania dokumentów, opłaty autostradowe, parkingowe i inne, koszty, które są związane z przewożonym towarem (np. koszty odpowiedniego przewożenia zwierząt, koszty dźwigu) oraz inne. Oczywiście przy zlecaniu przeprowadzki, z pewnością nie uda się poznać wysokości wszystkich, ale sam fakt, że takie koszty mogą się pojawić, nie powinien być ukrywany.
Znając przewidywane koszty, można przygotować się finansowo. Oczywiście zawsze trzeba wiedzieć, że koszty rzeczywiste mogą być wyższe od przewidywanych. Dowodem niech będą koszty liczone według stawki godzinowej – nigdy nie ma gwarancji, ile godzin będzie potrzebne do wykonania określonych prac.

Cena przeprowadzki to trudny temat dla obu stron ale dla klienta trudniejszy. Warto mieć tego świadomość i nie traktować tej sprawy mało poważnie. To może bowiem obrócić się przeciwko nam.

(Źródło: https://fortis-przeprowadzki.pl/przeprowadzki-cennik)

Poradnik przeprowadzkowy
4 rady, które pozwolą na bezpieczne przeniesienie kolekcji

Podczas przeprowadzki konieczne jest zapakowanie wszystkiego, co tylko posiadamy w swoim domu. Większość rzeczy bez zastanowienia wrzucamy do pudełek i kartonów, jednak problem następuje w momencie, gdy do naszych rąk trafi coś naprawdę wartościowego – szczególnie jeśli jest to nasza ulubiona kolekcja płyt, figurek czy innych cennych przedmiotów. Przywiązujemy do tych rzeczy duże znaczenie, dlatego na…