Strona główna > Blog > Adres do korespondencji. Kogo powiadomić o zmianach?

Adres do korespondencji. Kogo powiadomić o zmianach?

Zmiana miejsca zamieszkania, zawsze wiąże się ze zmianą adresu. Oczywiście nie ma w tym zaskakującego – wie o tym każdy, kto się przeprowadza lub się przeprowadzał. Z powodu zmiany adresu rodzą się jednak komplikacje. Zmieniając adres nie można zapominać o tym, by dochować wszystkich prawnych formalności z tym związanych.

Nowy adres do korespondencji to konieczność wymiany dokumentów.

Obowiązkiem przy zmianie adresu, jest wymiana dokumentów. Dowód osobisty, prawo jazdy – koszt wymiany jest zauważalny, ale innego sposobu nie ma. Oczywiście tutaj każdy praktycznie, pamięta, by to zrobić. Nieaktualne prawo jazdy, czy dowód osobisty mogą spowodować wiele kłopotów, z tego powodu szybko załatwiamy te sprawy. Nie można jednak zapominać o tym, że spraw urzędowo prawnych do załatwienia będzie o wiele więcej.

O zmianie adresu trzeba powiadomić wszystkie firmy, z którymi mamy podpisane umowy.

O zmianie adresu trzeba w pierwszej kolejności powiadomić wszystkie firmy i instytucie, z którymi mamy podpisane jakiekolwiek umowy. W życiu każdego człowieka jest ich wiele. Operator telefonii, komórkowej, operator internetowy, bank, zakład ubezpieczeniowy – można wymieniać jeszcze długo. Każda z tych firm i instytucji może przesyłać nam korespondencję, która nierzadko jest dla nas bardzo istotna. Jeśli nie powiadomimy o zmianie adresu zamieszkania, korespondencja będzie docierać pod stary adres, więc do nas po prostu nie dotrze. W przypadku listu zwykłego, jest to mniej istotne, w przypadku listu poleconego już nie, zawsze więc trzeba powiadamiać o fakcie przeprowadzki. W przypadku listu poleconego sytuacja jest inna – przesyłka dwukrotnie awizowana jest uznawana za dostarczoną prawidłowo, a to może już nieść dla nas skutki prawne.

Podsumowując.

Nie warto nie dopełniać formalności powiadamiania firm i instytucji o zmianie naszego adresu. Nie można zapominać, że to działanie tylko i wyłącznie w naszym interesie. Powiadomienie o zmianie adresu do korespondencji, bo o tych pracach mowa, co coś, o czym nie można zapominać. Zapomnienie w tym temacie może spowodować szereg kłopotów, które w porę nie zauważone, mogą doprowadzić do konsekwencji – nawet finansowych.

Poradnik przeprowadzkowy
Pakowanie podczas przeprowadzki – jak to zrobić?

Bez wątpienia pakowanie przedmiotów podczas przeprowadzki, to czynność która niektórym może spędzić sen z powiek. Dzieje się tak ponieważ zazwyczaj mamy ogromną ilość przedmiotów do spakowania i bardzo mało czasu. Co więcej często gubimy się w procesie pakowania już na początku, nie wiedząc od czego zacząć. Warto więc zapoznać się z kilkoma wskazówkami opatentowanymi przez…